4 Design Days: Potrzeby mieszkaniowe Polaków. Jak zmieniły się podczas pandemii?

4 Design Days: Potrzeby mieszkaniowe Polaków. Jak zmieniły się podczas pandemii?

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 sty 2021 09:39

Projektując domową przestrzeń, musimy wziąć pod uwagę nowe znaczenie spędzania czasu w domu - mówi Tomasz Chmielarz, ekspert marki Rehau.

- Pandemia przyniosła nam wszystkim wiele zmian, także w obszarze rynku nieruchomości.
Sytuacja, w której się znaleźliśmy, zamknięci w domach, spowodowała dość dużą zmianę priorytetów jakimi do tej pory kierowaliśmy się przy zakupie mieszkania - mówi Tomasz Chmielarz.

Jak dodaje, to także ciekawy czas dla architektów. - Projektując domową przestrzeń musimy wziąć pod uwagę nowe znaczenie spędzania czasu w domu. Model, w którym rano idziemy do pracy, a popołudniu wracamy do domu, na naszych oczach dezaktualizuje się. Mieszkanie staje się przestrzenią niemal całodobową – nie tylko dla nas, ale i naszych bliskich - domowników - wyjaśnia.

Proces projektowania w nowych okolicznościach można oczywiście rozszerzyć o konieczność brania pod uwagę przez architekta takich aspektów jak zaaranżowanie przestrzeni mieszkalnej, w której będzie miejsce dla zdalnej pracy dla osób dorosłych oraz zdalnej nauki przez młodsze pokolenia.

Podczas wyboru mieszkania coraz częściej poszukiwane są takie, które mają dodatkową przestrzeń zewnętrzną – balkon, loggia czy taras. Ta zewnętrzna cześć nieruchomości pełni ważną funkcję w tych trudnych czasach.

- Zauważalnym trendem jest również poszukiwanie alternatywnego rozwiązania jakim jest zakup gruntów lub gotowych domów na terenach poza miejskich. W przypadku zakupu gruntu coraz częściej poszukiwane są technologie budowy domów, które pozwalają na szybką realizację takiej inwestycji - tłumaczy ekspert Rehau.

Już w dniach 28-29 stycznia 2021 r. zapraszamy na 4 Design Days Pre-Opening Online. Przez dwa dni w gronie znakomitych architektów, projektantów i inwestorów działających na rynku nieruchomości oraz producentów i dostawców wyposażenia wnętrz będziemy szukać odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące architektury, designu i nieruchomości!

Wśród tematów dyskusji m.in. sesja tematyczna Mieszkania. TrendWatch (11.30-12.30, 29 stycznia, www.4dd.pl), w której posłuchamy ekspertów marki Rehau:

29 stycznia 2021 r. | 11.30-12.30

Mieszkania TrendWatch
TrendWatch – Salon
TrendWatch – Łazienka
TrendWatch – Kuchnia
TrendWatch – Sypialna
Jak zmieniły się mieszkaniowe potrzeby Polaków? Co jest nowym must-have, a co odeszło do lamusa? Nowe wyzwania dla architektów. Cykl dyskusji architektów i cykl prezentacji producentów oraz dostawców. Sesję poprowadzą Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński, projektanci wnętrz, prowadzący program „Para w remont” na antenie HGTV, autorzy kanału Youtube „Mirella i Marcin”.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także