PARTNER PORTALU
4DD: modne tkaniny na stoisku Dekoma

4DD: modne tkaniny na stoisku Dekoma

Autor: Urszula Tatur
20 lut 2020 09:42

Len, wełna, sztruks, welur, boucle, sztuczne futra - na targi 4 Design Days Dekoma przywiozła cały wachlarz nowoczesnych tkanin w modnej palecie barw. Zwiedzający mogli wejść w sensualny kontakt z tekstyliami wyeksponowanymi na stoisku, będącym miniaturą tego z frankfurckiego Heimtextil.

Stoisko marki Dekoma przyciągało uwagę klientów nie tylko bogata ofertą tekstyliów, ale też ciekawą formą. To miniatura niemal stumetrowej przestrzeni wystawienniczej z tegorocznych tragów Heimtextil we Frankfurcie. Firma zaskoczyła tam odwiedzających niekonwencjonalną formą prezentacji tkanin w postaci m. in. dekoracyjnych kloszy lamp i parawanów, na tle których wyeksponowano rośliny. Podobnie było w Katowicach. Lekka, ażurowa forma stoiska eksponowała tekstylia w ich mniej oczywistej, bardziej dekoracyjnej funkcji, innej niż typowe zastosowanie w formie zasłony czy tkaniny na meblu. - Stoisko jest miniaturą tego z Frankfurtu i podobnie jak tam staraliśmy się znaleźć jakiś element instalacyjny, czyli artystyczny. Przygotowaliśmy więc tapicerowane panele, które pokazują materiał na większej powierzchni. Nie jest ona drapowana, więc widać tu strukturę dokładniej niż np. na zasłonach czy meblach – mówił Filip Kuchareczko, reprezentant marki.

Wzornictwo tkanin pozostaje w silnym związku z pomysłami architektów i projektantów wnętrz, ale także z modą odzieżową co znalazło swoje odbicie na stoisku marki. Na szczególną uwagę zasługują tu nowości w ofercie Dekomy, do których należą m.in. tkaniny haptyczne – grube, mięsiste, których wyrazistą strukturę można poczuć przez dotyk. Wśród nich prym wiodą sztuczne futra, boucle, żakardy, welury. Podczas 4 Design Days firma zaprezentowała dwie kolekcje sztucznych futer: Agnello – przypominającą owcze runo i Mellow – o strukturze futerka królika. Postawiła też na tkaniny melanżowe, które znakomicie wpisują się w aktualne trendy. Stąd tkaniny ze strukturą typu boucle, jak tkanina Breve dostępna w palecie 18 kolorów od złamanych odcienie bieli, beży, szarości, po musztardową żółć i róż. Wśród tkanin melanżowych zwraca też uwagę tkanina o interesującej, mięsistej fakturze – Morgan w gamie 14 kolorów. Bogactwo dostępnych wersji kolorystycznych Filip Kuchareczko tłumaczy następująco: - Są elementy przechodzące z mody do tkanin wnętrzarskich i właśnie np. pojawia się sztruks w pastelowych kolorach. Pojawiają się także intensywne, zdecydowane kolory. My jednak, jako firma, musimy zaoferować szeroką paletę barw. Zazwyczaj królują tkaniny jednobarwne, które są bardziej popularne niż wzory czy melanże. Te bardziej wyraziste kolory i wzory są na pewno wyróżnikiem oferty naszej firmy, jednak sięga po nie tylko część klientów. Większość decyduje się na uniwersalne, stonowane barwy, które pasują do większości elementów wyposażenia wnętrz – jasne beże, rozbielone róże, szarości itp.

Wśród tkanin haptycznych nie można pominąć materiałów naturalnych, które na targach reprezentowała nowa kolekcja Dekomy – Harmony, będąca mieszanką wełny i lnu. miękka i przyjemna w dotyku, ale także ciekawa wizualnie ma niejednolity, melanżowy kolor, dzięki czemu dobrze prezentuje się na dużych płaszczyznach. W gamie 22 kolorów Harmony dominują barwy ziemi: szarości, brązy, beże, złamane zielenie, piaskowe żółcie i ochry. Uzupełniają je granat i stonowany błękit. - Próbujemy przekonywać Polaków do tkanin naturalnych – tłumaczy Filip Kuchareczko. - Na Zachodzie len i wełna są od bardzo dawna popularne. Naturalne tkaniny są może nieco bardziej wymagające w utrzymaniu, ale za to bardziej wdzięczne w dotyku, bardziej estetyczne, eleganckie. Atutem są także naturalne właściwości tkanin, jak np. pochłanianie wilgoci przez wełnę. W duchu ekologii są także wprowadzone niedawno na rynek przez Dekomę tkaniny bawełniane z recyklingu, których włókna powstały z pociętych we Włoszech T-shirtów. Pokazuje to, że marka jest nie tylko liderem na rynku tkanin, ale też propagatorem i prekursorem dobrych prośrodowiskowych praktyk.

Zaloguj się

Zobacz także