4DD: Patent na nowoczesną łazienkę według marki Kessel

4DD: Patent na nowoczesną łazienkę według marki Kessel

Materiał Partnera Autor: Kessel
21 lut 2020 11:08

Odwodnienie liniowe to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które na dobre wpisało się w standardy wyposażenia nowoczesnych łazienek. Najnowsze propozycje eleganckich i niemalże niewidocznych odpływów prezentowała w trakcie 4 Design Days 2020 firma Kessel.

Firma Kessel, założona w 1963 roku w Niemczech, to wiodący producent wpustów i odpływów prysznicowych, zaworów przeciwzalewowych, przepompowni oraz separatorów. Na stoisku marki Kessel w trakcie 4 Design Days 2020 można było zobaczyć przede wszystkim najnowsze rozwiązania w zakresie wpustów i odpływów prysznicowych: Linearis Compact, Scada i Ultraflat.

Odpływy liniowe Kessel – niewidoczna elegancja

Odpływ liniowy Linearis Compact to estetyczna alternatywa dla klasycznych wpustów podłogowych. Zwraca uwagę jego kompaktowa konstrukcja umożliwiająca zabudowę w płytkich posadzkach. Minimalna całkowita wysokość zabudowy to 80 mm, a dzięki możliwości wypełnienia pokrywy płytkami ceramicznymi zastosowanym na posadzce łazienki rozwiązanie staje się niemal niewidoczne.

Z kolei Ultraflat jest naszym najniższym wpustem podłogowym, jego wysokość zabudowy wynosi tylko 63 mm – wyjaśniała Anna Stochaj, menedżer ds. marketingu w firmie Kessel.

Ultraflat może być łączony z różnymi nasadkami z serii Design i mimo swojej kompaktowej wielkości oferuje wysokie wartości przepływu, wynoszące od 0,6 do 1,0 l/s. W zależności od potrzeb, wpust Ultraflat może zostać dostarczony z fabrycznie zamocowaną lub luźno dołączaną matą hydroizolacyjną.

- Odpływ ścienny Scada dostępny jest natomiast z podświetleniem LED, które pozwala stworzyć niesamowity klimat w łazience – dodawała Anna Stochaj. - Odpływ Scada instaluje się w ścianie, dzięki czemu nie trzeba kuć w podłodze, jak również być ograniczonym przez ogrzewanie.
Wszystkie odpływy mogą zostać wyposażone w suchy syfon Multistop, który zabezpiecza łazienki przed wydobywaniem się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji oraz sitko, które wyłapuje włosy i inne zanieczyszczenia.

Rozwiązania nie tylko do wnętrz

W trakcie 4 Design Days pokazaliśmy także wpusty parkingowe z wielokompozytowego tworzywa Ecoguss, które stanowi świetną alternatywę dla żeliwa – jest lżejsze, nie koroduje i jest odporne na temperatury do 400 st. C. Niezwykle ważne jest to, że wpusty Ecoguss mogą zostać wyposażone w ochronę przeciwpożarową – wkład Fire – Kit, który podczas pożaru pęcznieje i nie przepuszcza ognia na kolejne piętra – mówiła Anna Stochaj, menedżer ds. marketingu w firmie Kessel.

Na stoisku można było również zobaczyć i porównać sztandarowe produkty Kessel, a mianowicie zawory przeciwzalewowe, które zabezpieczają piwnice i inne nisko usytuowane pomieszczenia przed zalaniem na skutek intensywnych opadów deszczu. Rozwiązania te pomagają chronić przed zalaniem nie tylko poszczególne przybory sanitarne, takie jak umywalki, prysznice, pralki, ale i mogą być stosowane jako centralne zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym.

Zobacz więcej:

Zaloguj się

Zobacz także