×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Adam Maroszek, prelegent 4 Design Days 2018: O nowatorskich pomysłach z użyciem betonu

Adam Maroszek, prelegent 4 Design Days 2018: O nowatorskich pomysłach z użyciem betonu

Autor: Redakcja Propertydesign.pl
09 sty 2018 09:42
Aktualizacja: 09 sty 2018 09:55

Adam Maroszek, dyrektor handlowy firmy Bruk, reprezentant marki Modern Line. Adam Maroszek będzie jednym z prelegentów sesji na temat architektonicznych możliwości betonu podczas tegorocznego 4 Design Days.

Property Design: Skąd aż tyle nowatorskich pomysłów z użyciem betonu we współczesnej architekturze?

Adam Maroszek: Rezygnacja z tradycyjnego żelbetu na korzyść betonów o wysokiej wytrzymałości takich jak UHPC czy GRC stwarza niemal nieograniczone możliwości dla architektów. Czy może być bardziej plastyczny materiał, niż samozagęszczalny beton pozbawiony prętów zbrojeniowych? Odpadają wszelkie problemy z rozmieszczeniem prętów w formie, a kształt odlewanych elementów może być niemal dowolny. To idealne tworzywo dla ambitnych architektów.

Meble, wnętrza, czy architektura – w którą stronę zmierzają realizacje z użyciem tego materiału?

W granicach zdrowego rozsądku nie ma ograniczeń do zastosowania betonu. Beton może być świetnym akcentem zarówno na elewacji eleganckiej willi jak i na ścianie minimalistycznej łazienki. Aktualne trendy to również wykorzystanie betonu, jako tworzywo dla przedmiotów codziennego użytku, co sprawia, że zwyczajne przedmioty nabierają nowego wyjątkowego charakteru. Etui na smartphona, biżuteria czy obudowa ekspresu do kawy to tylko kilka najciekawszych przykładów zastosowania w taki sposób betonu.

Które realizacje sprawiają Panu najwięcej radości? Meblarskie, wnętrzarskie czy kubaturowe?

Osobiście najbardziej cieszą mnie ciekawe meble z wykorzystaniem betonu. Można uzyskać naprawdę zaskakujący efekt przy jego łączeniu z innymi materiałami. Nieskromnie powiem, że brałem udział w projektowaniu betonowego stołu kawowego pokrytego … różowym filcem!

Więcej w tym temacie Adam Maroszek opowie na 4 Design Days 2018, które odbędzie się 15-18 lutego 2018r. w katowickim Spodku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także