×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łukasz Sarnat: Dziś jesteśmy bardziej świadomi ekologicznie niż jeszcze kilka lat temu

Łukasz Sarnat: Dziś jesteśmy bardziej świadomi ekologicznie niż jeszcze kilka lat temu

Autor: Ewa Kozioł
28 lut 2022 13:26

Ekologia to dzisiaj nośne i modne hasło. Czy jednak wiemy jak odróżnić prawdziwe działania proekologiczne od tych wyłącznie „marketingowych”? Czy dziś jesteśmy bardziej świadomi ekologicznie niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu? Zapytaliśmy to Łukasza Sarnata
prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, który był prelegentem 4 Design Days.

– Jeśli chcemy odróżnić prawdziwe działania ekologiczne od takich sticte markietingowych, jeśli zależy nam na tym, to musimy być świadomi i musimy cały czas się edukować. Korzystać z jakiś dostępnych informacji on linowych bądź innych publikacji i cały czas pogłębiać swoją wiedzę. Pocieszające jest to, że internet nie śpi i każdą taką eko ściemę szybko wychwytuje i dość brutalnie piętnuje. Jest to więc już jakaś baza wiedzy kto i w jaki sposób próbuje nas troszkę naciągnąć – mówi Łukasz Sarnat, prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. 

– Bez wątpienia dziś jesteśmy bardziej świadomi ekologicznie niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Na pewno taki obrazem czy takim symptomem naszej świadomości jest też ilość wykrywanych  eko oszustw. Jeżeli nie byłby to dla nas rzeczą ważną to pewnie nikt by nie próbował z tego robić żadnego ważnego elementu swojego produktu – podkreśla Łukasz Sarnat, prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także