Roca i Laufen: tradycja spotyka innowację

Roca i Laufen: tradycja spotyka innowację

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 lut 2020 08:53

Inspiracje przeszłością, wyśmienici światowi designerzy, innowacyjne materiały – w trakcie tegorocznych targów 4 Design Days w Katowicach na stoisku Roca i Laufen nie brakowało atrakcji i sporej porcji dobrego designu.

Na stoisku marki Roca królowała imponująca żeliwna wanna wolnostojąca Newcast Classic, która przyciągała uwagę odwiedzających i stała się centralnym, dobrze rozpoznawalnym punktem rozpoznawczym tegorocznych targów, często obecnym w relacjach w social mediach. Stylistyka retro i vintage była w tym roku bardzo mocno obecna w propozycjach tego producenta i nic dziwnego – ukłon w stronę tradycji i klasyki to zdecydowanie jeden z mocnych trendów tego sezonu.

Retro i vintage wracają do gry
Na stoisku Roca nie mogło więc zabraknąć także kolekcji Carmen – rekonstrukcji wyjątkowo popularnego przed laty modelu, który powrócił po latach rozrastając się w kompletną, ciekawą wzorniczo kolekcję. Marka prezentowała w tym roku również kolekcję ceramiki Inspira z trzema liniami projektowymi, z których można tworzyć różnorodne kombinacje aranżacji łazienkowych. Na stoisku Roca modnie i kolorowo było dzięki nowej gamie barw w kolekcji Beyond – nowe, niespotykane połączenia kolorów ceramiki Beyond, baterii Insignia i brodzika Cratos inspirowały do tworzenia klimatycznych i modnych przestrzeni łazienkowych. Nowa gama kolorów to: biały, biały mat, beż, cafe, perła i onyx.

Gwiazdy świecą na stoisku Laufen
Również marka Laufen postawiła w tym roku na klasykę. Jasno zaświeciła gwiazda Marcela Wandersa, który stworzył we współpracy z Laufen wyjątkową kolekcję The New Classic, wprowadzając nas w świat luksusu. Innowacyjne i ciekawe w formie umywalki, nawiązująca do nich kształtem wanna, miska WC czy bidet – wszystko to tworzyło szlachetną i elegancją przestrzeń sygnowaną nazwiskiem uznanego designera. Zresztą efektów kooperacji ze światowymi gwiazdami wzornictwa było więcej. Uwagę odwiedzających przykuwała także pięknie eksponowana kolekcja Sonar, którą dla marki Laufen stworzyła jedyna w swoim rodzaju Patricia Urquiola. Znana na całym świecie eklektyczna projektantka zaprezentowała w ten sposób trzecią generację materiału SaphirKeramik.

Szwajcarska marka jak zawsze zaskoczyła także innowacyjnym i nowatorskim projektem. W trakcie 4DD Laufen zaprezentował efekt wieloletnich prac nad projektem Save!, który powstał przy współpracy z austriackim biurem EOOS, Instytutem Badań i Technologii Wody EAWAG oraz przy wsparciu finansowym fundacji Billa i Melindy Gatesów. Save! to pierwsza toaleta, która pozwala na dystrybucję nieczystości w przyjazny dla środowiska sposób, co doskonale wpisywało się w mocno obecną w trakcie 4 Design Days tematykę zrównoważonego projektowania.
Zobacz więcej: www.roca.pl, www.laufen.pl 

Zaloguj się

Zobacz także