×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak wykorzystać kolor Pantone 2022 we wnętrzach? Radzi stylistka!

Jak wykorzystać kolor Pantone 2022 we wnętrzach? Radzi stylistka!

Autor: Justyna Łotowska
23 gru 2021 09:55

Instytut Pantone wytypował już kolor roku 2022. Został nim Very Peri, czyli fioletowo-szary odcień z elementami czerwieni. Z jakimi kolorami go zestawiać? Gdzie się sprawdzi? Przeczytajcie!

Coroczny wybór Pantone jest bardzo ważnym momentem dla branży wnętrzarskiej, ponieważ zwycięski kolor nadaje ton trendom obowiązującym w nadchodzących sezonach. Pragnąc przemycić do swojego wnętrza barwę, która w 2022 roku będzie najbardziej na czasie, warto najpierw dowiedzieć się, jak łączyć ją z meblami oraz dodatkami wnętrzarskimi oraz jak wpasować ją we własne cztery kąty.

Coroczny wybór Instytutu Pantone jest wynikiem obserwacji kultury i przemian, jakie zachodzą w społeczeństwie oraz prognozy trendów w przemyśle na nadchodzący rok.

Very Peri kolorem 2022

Specjaliści Pantone uosabiają kolor Very Peri z dynamicznymi zmianami świata, których jesteśmy świadkami – rozwojem rzeczywistości metaverse czy rosnącą w siłę społecznością twórców cyfrowych oraz graczy. Jednocześnie Very Peri może wywoływać uczucie ukojenia. Ma dawać nadzieję na lepsze jutro i bezkompromisową pewność siebie, których tak bardzo potrzebujemy w pandemicznej rzeczywistości. Jak te prekursorskie założenia przełożą się na wykorzystanie barwy w świecie designu?

- Very Peri to kolor pozytywny i uspokajający zarazem. Dzięki mieszance fioletowo-czerwonych akcentów w swojej podstawie oraz dodanej do nich, delikatnej nucie szarości, kolor ten jest bardzo plastyczny i dobrze łączy się z innymi barwami we wnętrzach - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata

Właśnie dzięki tej plastyczności, przesłanie Very Peri zapisane językiem koloru, będzie można przemycić do domowych wnętrz w prosty i efektowny sposób.

- W zależności od tego, w jakim stylu będziemy chcieli poprowadzić aranżację wnętrz, kolor Pantone 2022 dostosuje się do całości projektu. Od stylu nowoczesnego, po glamour - dodaje Natalia Nowak. 

Ta łatwość łączenia koloru może zachęcić do eksperymentowania z Very Peri w domowym zaciszu.

Jeden kolor, różne style aranżacji - do jakich wnętrz pasuje kolor roku?

Nieco futurystyczny kolor Pantone 2022 odnajdzie się doskonale w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie zgra się z prostymi formami mebli oraz czernią i bielą, które tak często występują w tego typu aranżacjach. Może zarówno stać się głównym aktorem wnętrza, jak i stanowić jego uzupełnienie. Wtedy albo zdominuje przestrzeń i uczyni ją niezwykle hipnotyzującą, albo zadziała w bardziej subtelny sposób, dodając wnętrzu elegancji oraz lekkości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także