Tapety winylowe – poznaj ich zalety

Tapety winylowe – poznaj ich zalety

Materiał Partnera Autor: Pixers
30 marz 2020 13:21

Tapety winylowe są jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do dekoracji ścian. Duże zainteresowanie wynika z ich praktyczności i wytrzymałości. Wykorzystać je można do ozdobienia każdej przestrzeni – począwszy od salonu, a skończywszy na łazience.

Tapety winylowe – co to jest?

Tapety winylowe to jeden z wielu rodzajów tapet ściennych. Nazywa się je nowoczesną wersją tapet papierowych. Jednak w odróżnieniu od nich pokrywa je specjalna folia PCV, czyli tzw. winyl. Ze względu na grubość i strukturę tej warstwy wyróżnia się dwa rodzaje tapet. Mianowicie: gładkie pokryte cienką warstwą folii oraz grubsze zwane też gąbczastymi, które są ze spienionego winylu. Po te ostatnie warto sięgnąć, jeżeli zależy nam na zamaskowaniu niedoskonałości ściany - pokryją ubytki i mniejsze pęknięcia. Tapety winylowe są w porównaniu do papierowych nieco droższe. Jednak wyższa cena idzie w parze z dużą lepszą jakością.

Jednym z bardziej znanych producentów tapet winylowych jest Pixers. Firma oferuje niezwykle bogaty wybór spersonalizowanych do indywidualnego klienta tapet, których należy szukać pod adresem . Ogromne możliwości motywów i stylów sprawia, że zamawiający znajdzie tapetę spełniającą jego oczekiwania. Sprzedawane przez Pixers tapety stworzono z najwyższej jakości materiałów. Użycie nowoczesnej technologii druku zapewnia głębię i bogactwo kolorów. Trwałość papieru sprawia, że bez obaw można ich użyć w każdej przestrzeni.

Tapety winylowe – jakie mają zalety?

Tapety winylowe mają bardzo dużo zalet. Charakteryzuje je duża wytrzymałość na zarysowania. Są łatwe w utrzymaniu – bez obaw o kolor i wzór można usuwać z nich zanieczyszczenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Dodatkowo wytrzymałe na ścieranie i popularne środki chemiczne do czyszczenia. Tapety winylowe wykazują odporność na promieniowanie słoneczne. Z powodzeniem można nimi zaaranżować wnętrze pomieszczeń, do których wpada bardzo dużo słońca. Możemy być spokojni o zachowanie estetyki ich wyglądu przez wiele lat.

Tapety winylowe – czy sprawdzą się kuchni i łazience?

Tapety winylowe świetnie sprawdzą się w sypialni, salonie, przedpokoju, a nawet w łazience czy kuchni. Są odporne na wysoką temperaturę i wilgoć dzięki czemu śmiało można je położyć okolicach zlewu. Z powodzeniem zastąpić mogą płytki ceramiczne. Dodatkowo vinyl posiada mocne właściwości izolacyjne. Dzięki temu wygłuszy wnętrze, nie zaburzając cyrkulacji powietrza w ścianach i nie zatrzymując wilgoci. Godny podkreślenia jest fakt, iż tapety winylowe są bakteriostatyczne. Oznacz to, że hamują rozwój i rozmnażanie bakterii.

Tapety winylowe – łatwy montaż

Oprócz wymienionych zalet tapet winylowych należy podkreślić ich bezproblemowy montaż. Oto kilka wskazówek jak go przeprowadzić. Należy zaopatrzyć się w nożyk ze stopką do cięcia i sztywną szpatułkę wyprowadzającą nadmiar kleju i powietrza spod tapety. Powierzchnia do tapetowania powinna być sucha i pozbawiona łuszczących się lub odpadających kawałków tynku czy starej zniszczonych tapet. Najlepsza temperatura do tapetowania to 10-20°C. Tapetę pokrywa się specjalnym klejem i nanosi na ścianę. Zwróćmy uwagę, aby pomiędzy pasami tapet nie było odstępów, ale i nie nachodziły na siebie. Możliwości modyfikacji ustawienia dokonać można tylko przez kilka minut po nałożeniu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także