PARTNER PORTALU
3 pomysły na łazienkę w czerni i bieli

3 pomysły na łazienkę w czerni i bieli

Autor: Anna Usakiewicz
09 cze 2016 10:08

Biel i czerń to jeden z najbardziej ponadczasowych duetów kolorystycznych w historii dekoracji wnętrz. Monochromatyczne zestawienia nieustannie cieszą się uznaniem pasjonatów nowoczesnego designu.

Czarno-białe wnętrze może jednak wydawać się niektórym surowe i nieco monotonne. Oto trzy sprawdzone sposoby na urozmaicenie dwukolorowej aranżacji.

1. Wprowadź dodatkowy akcent kolorystyczny

Czerń i biel to bardzo wdzięczny duet, ponieważ doskonale sprawdza się również w tercecie. Jeśli chcemy ożywić nieco czarno-białe wnętrze, nie bójmy się wprowadzić do niego mocnego akcentu kolorystycznego. W pomieszczeniach aranżowanych płytkami ceramicznymi, jest to możliwe na dwa sposoby: poprzez użycie czarno-białej bazy i połączenie jej z kolorowymi dekorami, bądź wybranie płytek, które same w sobie łączą trzy kolory.

Do pierwszego rozwiązania idealnie pasują dekoracje Opp! Multicolor w trzech energetycznych wersjach kolorystycznych: Fuchsia, Aquamarine i Violet świetnie komponujących się z czerni i bielą. Intensywne barwy i geometryczna struktura nadają płytkom nowoczesny charakter, a delikatne lustrzane elementy w kształcie trójkątów podkreślą efekt glamour. Kolekcję uzupełniają szklane listwy w analogicznych kolorach. Płytki Opp! Point i Aim to z kolei geometryczne czarno-białe rysunki, które dopełnia kontrastowy czerwony kolor. Swoją niezwykłą stylistyką przywodzą na myśl twórczość artystów Pop Art i filmy Qeuntina Tarantino.


2. Zagraj strukturą

Kolejnym sposobem na przełamanie czarno-białej monotonii jest zastosowanie niebanalnej struktury płytki. Nieregularne powierzchnie efektownie załamują światło tworząc niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Niezwykle istotne jest odpowiednie ustawienie oświetlenia, które pomaga wydobyć prawdziwe piękno strukturalnych dekorów.

Przykładem płytki o nietuzinkowej fakturze jest dekor Errano z kolekcji Instinct zachowany w czarno-białej stylistyce, ozdobiony dynamicznym rysunkiem, który przypomina pociągnięcie malarskim pędzlem. Grube i wyraziste warstwy granilii sprawiają, że dekor efektownie „ocieka” biało czarną farbą. Kolekcja Instinct to propozycja skierowana do lubiących nieoczywiste rozwiązania zachowane w ponadczasowej czarno-białej stylistyce. Dla lubiących struktury marka Ceramstic przygotowała również serię czarnych dekorów Opp! w efektownym rozmiarze 90x30: Black Diamond, Lace Black czy Flexi.

3. Postaw na desenie

Czarno-białe ornamenty to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią nadmiaru kolorów, ale nie chcą stworzyć wnętrza zimnego i ascetycznego. Roślinno-mozaikowe patchworkowe wzory wprowadzą do aranżacji nutę orientu i odrobinę przepychu.

Dekory Opp! Royal Black to połączenie imponującego formatu 90x30 cm z ornamentowymi wzorami rodem z królewskiego pałacu. Powierzchnia płytki muśnięta jest złotą farbą, co potęguje efekt przepychu. Całość równoważy czarno-biała kolorystyka. Dekor Royal Black doskonale prezentuje się w towarzystwie czarno-białych płytek bazowych z serii Opp!. Monochromatyczną mozaikę w nieco nowocześniejszym wydaniu odnajdziemy na gresowej dekoracji Opp! Morocco w rozmiarze 60x60 cm. Doskonale sprawi się zarówno na ścianie, jak również na podłodze.

Ceny produktów:

Opp! Multicolor, glazura 90x30cm, cena: 119zł/szt.
Opp! Multicolor Fuchsia, glazura 90x30cm,cena:119zł/szt.
Opp! Multicolor Aquamarine, glazura 90x30cm,cena:119zł/szt.
Opp! Multicolor Violet, glazura 90x30, cena:119zł/szt.
Opp! Point , glazura 60x30cm, cena: 73zł/szt.
Opp! Aim, glazura 60x30cm, cena:73zł/szt
Opp! Black Diamond, glazura 90x30, cena: 150zł/m2
Opp! Morocco, gres szkliwiony 60x60, cena: 245zł/m2
Opp! Flexi, glazura 90x30cm, cena: 102zł/m2
Opp!Lace Black, glazura 90x30, cena: 102zł/szt.
Opp! Royal Black, glazura 90x30cm, cena: 131zł/szt.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także