PARTNER PORTALU
3 sposoby na kamień w kuchni

3 sposoby na kamień w kuchni

Autor: Anna Sołomiewicz
22 maj 2016 15:20

Kamień to klasyczny materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Przekonajcie się, jak ciekawie może ozdobić przestrzeń kuchni.

Kamień jako materiał dekoracyjny znany jest od wieków. Używany zarówno do wykańczania ścian, jak i wznoszenia dekoracyjnych murków, ogrodzeń czy pokrywania elewacji. W kuchni najczęściej występuje pod postacią blatów kuchennych, choć nie jest to jego jedyne zastosowanie. 

Blat kuchenny wykonany z kamienia nadaje kuchnie szlachetny, klasyczny wyraz. Decydując się na blat z kamienia inwestorzy mają gwarancję, że nigdzie na świecie w żadnej innej kuchni nikt nie będzie miał identycznego blatu. Poza tym, otrzymują również gwarancję trwałości. 

Kamień w kuchni możemy jednak wykorzystać również w inny sposób - na przykład pokrywając nim jedną ze ścian. Wykończona dekoracyjnym bądź naturalnym kamieniem ściana nada naszej kuchni przytulny, nieco rustykalny charakter. Pasować będzie zarówno do klasycznych mebli, tworząc z nimi sielankową aranżację, jak również do mebli w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Tutaj stanowić będzie równowagę dla oszczędnej, nowoczesnej stylistyki. 

Wreszcie, możemy zdecydować się również na kamienne fronty zabudowy kuchennej. Jest to dość niecodzienne rozwiązanie, które jednak oferuje niesamowite wrażenia wizualne. Podobnie, jak w przypadku drewna, również z kamienia powstają naturalne forniry, którymi możemy pokryć fronty mebli kuchennych, nadając im unikalny charakter. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także