PARTNER PORTALU
5 pomysłów na kolorowe fronty w kuchni

5 pomysłów na kolorowe fronty w kuchni

Autor: Anna Sołomiewicz
04 cze 2016 11:36

Jak urządzić kuchnię na nadchodzące lato? Co powiecie na kolorowe fronty kuchenne?

Według najnowszych trendów wnętrzarskich kolor w aranżacji wnętrz wraca do łask. Co prawda na topie są pastelowe kolory błękitów, zieleni czy pudrowy róż, nic nie stoi na przeszkodzie aby sięgnąć również po mocniejsze barwy. Dodadzą one energii domownikom oraz sprawią, że nasza kuchnia stanie się wyjątkowa. 

Decydując się na kolorowe fronty kuchenne możemy je delikatnie stonować bardziej uniwersalnymi kolorami, tak aby mimo obecności mocnego, barwnego akcentu, aranżacja kuchni nie "atakowała" oczu domowników i gości. W tej roli najlepiej się sprawdzi biel, szarości lub odcienie drewna. Wybierając właściwy kolor, którym chcemy podkreślić wyjątkowość naszej kuchni, sięgnijmy po barwę, w której czujemy się komfortowo - nie zapominajmy przecież, że aranżacja wnętrza to wybór na lato.

Warto również przestudiować psychologię koloru i zobaczyć, jak oddziałuje na ludzi dana barwa. Do wnętrz idealnie nadaje się np. kolor niebieski, który wycisza, odpręża i relaksuje. W kuchni świetnie sprawdzi się również żółć, która pobudza apetyt. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także