PARTNER PORTALU
5 pomysłów na nowoczesną jadalnię

5 pomysłów na nowoczesną jadalnię

Autor: Anna Sołomiewicz
03 cze 2016 16:03

Styl nowoczesny jest niezmiennie popularny w aranżacji wnętrz. Możemy go wprowadzić nie tylko do salonów czy kuchni, ale również do przestrzeni jadalni.

Chcąc urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu powinniśmy się skupić przede wszystkim na stylistyce stołu, towarzyszących mu krzeseł oraz oświetlenia nad blatem stołowym. To bowiem te elementy tworzą serce jadalnia i one najbardziej przyciągają wzrok.

W nowoczesnej jadalni raczej nie ma miejsca na stylizowane zdobne meble, jak krzesła o wymyślnych oparaciach czy zdobionych nóżkach czy stoły o stylizowanej podstawie. Sprawdzą się natomiast proste, oszczędne formy. Jeśli zależy nam na odrobinie ekstrawagancji możemy sięgnąć po meble o bardziej fantazyjnym charakterze, ale o geometrycznych formach, w futurystycznej, nieco kosmicznej konwencji. Ta sama zasada tyczy się lamp. Abażury czy klosze nawiązujące do stylistyki biurowej, loftowej, a nawet do tradycyjnych chińskich lampionów są mile widziane, jednak barokowe żyrandole ozdobione kryształami nie zbudują nowoczesnej aranżacji.

W dalszej kolejności uwagę poświęcić możemy innym meblom, jak komodom czy regałom, ustawianym pod ścianami. Aby stanowiły nowoczesne tło wybierajmy modele o prostych, minimalistycznych lub asymetrycznych formach. Świetnie sprawdzą się meble z gładkimi frontami w połysku lub macie oraz podświetlane przeszklone półki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także