×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
A czy twój dom jest dobrze przygotowany do mundialu?

A czy twój dom jest dobrze przygotowany do mundialu?

Autor: Justyna Łotowska
21 lis 2022 14:31

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 właśnie się rozpoczęły. Wielu z nas wspólnie z rodziną i znajomymi zasiądzie przed domowymi telewizorami, by razem przeżywać sportowe emocje. Jak przygotować wnętrze, by w pełni poczuć klimat mundialu?

Mistrzostwa Świata to nie tylko ważne sportowe widowisko, ale też okazja do spotkań towarzyskich. By nie odstawać w grupie zapalonych kibiców, warto zapoznać się z rozkładem meczów, a może nawet – wybrać swojego faworyta do wyjścia z grupy. W końcu lepiej ogląda się rozgrywkę, gdy mamy komu kibicować.

Przyjacielska rywalizacja (nawet wtedy, gdy udział w zmaganiach biorą profesjonalni piłkarze, a nie my sami) zacieśnia więzy nie mniej niż dopingowanie tej samej drużynie.

Zadbaj o dobry nastrój w domu

nPomogą w tym m.in. rozwiązania smart home, które pozwolą wprowadzić do wnętrza wyjątkowy klimat.

Chcesz poczuć się, jakbyś siedział na katarskim stadionie, gdzie trybuny są delikatnie przyciemnione, a głównym punktem jest dobrze oświetlone boisko? Przyda się do tego system zarządzania oświetleniem oraz napęd do rolet i już można stworzyć stadionową atmosferę, poprzez odpowiednie wyciemnienie lub podświetlenie pokoju.

Gdy połączymy urządzenia z centralą sterującą, np. TaHoma switch od Somfy, będziemy mogli stworzyć wyjątkowy scenariusz, np. wieczór meczowy, a wspomniane urządzenia same dopasują się do naszych wcześniej zaprogramowanych preferencji.

Kibicuj ekologicznie

Nawet najdrobniejsze zmiany, które wprowadzamy w życiu, mają znaczenie dla planety. Oglądając mecz razem ze znajomymi, sprawiamy, że kilka osób korzysta z jednego telewizora. Może wydawać się to banalne, ale gdy pomyślimy, ile widzów w czasie mundialu zasiądzie przed odbiornikami, to nawet taka drobna zmiana robi różnicę.

Planując wspólny wieczór, warto też odpowiednio oszacować ilość jedzenia. Przekąski są nieodłącznym elementem wspólnego kibicowania, ale postarajmy się dobrać je tak, by nie musieć potem wyrzucać niezjedzonych smakołyków. A jeśli nie chcemy wychodzić do kuchni w trakcie meczu, warto połączyć urządzenia ze smart wtyczkami do kontaktu.

Dzięki temu będziemy mogli np. uruchomić mikrofalę z włożonym wcześniej popcornem z poziomu aplikacji w smartfonie. Nie przegapimy wtedy ważnych sekund z rozgrywki, a kto wie – może akurat w tym momencie padnie decydująca bramka?

Ostudź emocje

Dobrze jest też zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i to już przed przyjściem gości. W tym również mogą pomóc produkty smart home, takie jak termostaty, dzięki którym z łatwością można zarządzać ogrzewaniem, by niepotrzebnie nie przegrzewać pomieszczenia. W końcu i tak najpewniej rozgrzeją nas emocje, atmosfera meczu i błędne decyzje sędziów.

Smart termostat także można podłączyć do centrali sterującej i dopiąć go do przygotowanego meczowego scenariusza. Ogrzewaniem można również wygodnie sterować z pozycji smartfonu. Jeśli więc my i nasi znajomi na początku rozgrywki potrzebujemy dodatkowej rozgrzewki (zupełnie jak zawodnicy przed meczem), możemy zostawić ogrzewanie włączone, a potem – w miarę jak emocje będą nas dogrzewać – jednym kliknięciem zmienić temperaturę.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także