PARTNER PORTALU
Aranżacja domu: wnętrzarska wycieczka po Francji, Grecji i Meksyku

Aranżacja domu: wnętrzarska wycieczka po Francji, Grecji i Meksyku

Autor: Katarzyna Masłowska
11 lip 2019 10:14

Jak co roku, dziennikarze magazynu Condé Nast Traveller wytypowali listę kierunków turystycznych, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku. Spośród 19 miejsc stylistki wybrały 3, które zainteresowały je ze względu na unikalny styl aranżacji wnętrz.

Jeśli do Waszego urlopu zostało jeszcze kilka dni (kilkanaście, kilkadziesiąt…?), zapraszamy na małą, wnętrzarską wycieczkę!

Arles, Francja

To urokliwe miasteczko na Południu Francji, a dokładniej w Prowansji. To tutaj Vincent van Gogh, jeden z najwybitniejszych malarzy w historii, namalował swoje najpiękniejsze obrazy, w tym również słynne „Słoneczniki”.

Współcześnie czarujące Arles ponownie przyciąga i inspiruje licznych artystów. Prężnie rozwijające się tutaj instytucje kultury przyciągają także wielbicieli sztuki, którzy nie przepadają za tłumami i kolejkami.

Zobacz także: Salon z kuchnią i jadalnią. 30 pięknych wnętrz polskich domów

Arles urzekło stylistyki Westwing nietuzinkowym stylem łączącym artystyczne wpływy z typowo prowansalskim stylem. Króluje tu subtelność wypełniona lawendą, kwiatami i słońcem. To styl pełen ciepła i kobiecości, który definiują zdobione meble, delikatne pastele i wszechobecna biel.

Półwysep Peloponeski, Grecja

Czarująca alternatywa dla urokliwych, ale zatłoczonych perełek greckiego wybrzeża, takich jak Santorini czy Mykonos. Szukający alternatyw turyści udają się na ląd i odkrywają rozległość kontynentalnej Grecji, również poza sezonem. Zróżnicowana przyroda i piękne krajobrazy łączą się tutaj z bogatą historią i tradycją kulinarną.

To Cię zainteresuje: Mały dom. 15 pomysłów na wnętrze

Peloponez to miejsce inspirujące, które czerpie z bliskości morza i zróżnicowania okolicznych terenów. Wykorzystuje to, co najlepsze: subtelną kolorystkę, przełamaną odcieniami niebieskiego, naturalne materiały oraz motywy marynistyczne. Aranżacja inspirowana tym regionem wniesie wakacyjny klimat do każdego wnętrza.

Valle de Guadelupe, Meksyk

Przenieśmy się odrobinę dalej, do odległej Ameryki Środkowej. Valle de Guadelupe to absolutne „must visit” dla wszystkich miłośników wina. To właśnie stąd pochodzi 90% win produkowanych w Meksyku.

W przeciągu ostatniej dekady region zyskał międzynarodową sławę ze względu na ciepłą różnorodność, doskonałą kuchnię i głęboko zakorzenioną tradycję rzemieślniczą. Za sprawą tej ostatniej to również miejsce, na które warto zwrócić uwagę pod kątem aranżacji wnętrz. Skóra, drewno i bambus tworzą tu spójną kombinację z wzorzystymi tekstyliami i kamionkowymi naczyniami.

W tym miejscu musimy zakończyć naszą podróż. Mamy nadzieję, że była dla Ciebie równie inspirująca, jak dla nas.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także