PARTNER PORTALU
Aranżacja poddasza: zobacz jakie kolory wybrać!

Aranżacja poddasza: zobacz jakie kolory wybrać!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 lis 2020 12:14

Pokoje ze skosami znów stają się modne. Na co warto zwrócić uwagę przy urządzaniu poddasza? Oprócz przemyślanego dopasowania elementów wyposażenia, ważne jest odpowiednie dobranie kolorów.

Ze względu na swoje charakterystyczne ułożenie skosy we wnętrzach potrafią pięknie rozjaśnić pokój lub wręcz przeciwnie, sprawić wrażenie przytłoczenia. Efekt finalny w dużym stopniu zależy od zastosowanych tonacji, a także ilości wpadających do środka promieni słonecznych. Ze względu na swoje rozświetlające właściwości dobrym pomysłem do ich aranżacji jest wykorzystanie bieli lub barw off-white. Dzięki temu zabiegowi w prosty sposób połączymy różnorodność powierzchni w jedną, harmonijną całość, optycznie powiększając przestrzeń.

Skosy mogą z powodzeniem wydzielać w pomieszczeniach strefy, jak np. kącik sypialniany. Aby jeszcze bardziej wydobyć przytulność ulubionego zakątka, sięgnijmy po ciemniejsze lub złamane barwy, które będą sprzyjać relaksowi. W tej roli doskonale sprawdzą się subtelne szarości, które będą idealną bazą do zbudowania stylowego i minimalistycznego wnętrza. Matowe wykończenie pozwoli uniknąć nierównomiernego rozproszenia światła na znajdujących się pod różnym kątem ścianach. W zależności od pory dnia, w miejscach stykania się skosów może powstawać półcień, dlatego warto zastanowić się nad umiejscowieniem w tych punktach dodatkowego oświetlenia. Pojedyncza żarówka w industrialnym stylu zawieszona nad łóżkiem uwypukli współczesność stylizacji. Miękki, dekoracyjny dywanik i dopasowana kolorystycznie pościel w chłodnych tonacjach będą zaś w nieoczywisty sposób akcentować artystyczny klimat wystroju.

Aranżując ściany ze skosami możemy też pójść o krok dalej, podkreślając ich urok przy pomocy niestandardowych rozwiązań. Wyeksponowanie naturalnej faktury drewnianych belek sufitowych to pomysłowy trik na wprowadzenie do pomieszczenia elementów kojarzących się z sielankowym stylem rustykalnym. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także