PARTNER PORTALU
Aranżacja wnętrza: modne wieszaki i uchwyty

Aranżacja wnętrza: modne wieszaki i uchwyty

Autor: Katarzyna Masłowska
01 paź 2019 08:39

Detale, takie jak uchwyty i wieszaki stylizowane na antyczne, w naturalny, ale i ciekawy sposób uzupełnią na przykład przytulne, ciepłe wnętrza, urządzone rustykalnie. Drobny, ale wyróżniający się szczegół jest w stanie zadecydować o odbiorze pomieszczenia jako całości.

Bez względu na to, czy stawiamy na nowoczesne wzornictwo, czy wolimy jednak bardziej klasyczne rozwiązania, warto zastanowić się przy projektowaniu mieszkania nad akcentami w stylu retro. Mimo że łączenie nowoczesności z antykiem może wydawać się w pierwszej chwili nietrafionym rozwiązaniem, współczesny design udowadnia, że tego rodzaju niewielkie detale są w stanie znacząco wpłynąć na odbiór kompozycji wnętrza.

Z połączenia stylu retro ze współczesnym minimalizmem wynikają bardzo często zaskakujące efekty. Nowoczesne kuchenne blaty w otoczeniu szafek stylizowanych na retro czy efektowny, wiekowy mebel wkomponowany w minimalistyczną aranżację wnętrza, to prawdziwa gratka dla każdego, kto nie boi się nieco odważniejszych zestawień stylistycznych.

Zobacz także: Biała kuchnia: 15 nowoczesnych i klasycznych aranżacji

Stylizowany element w kolorze postarzanego srebra pasuje do mebli białych, ale także do wszystkich odcieni szarości – od jasnego do antracytu, zwłaszcza do frontów imitujących beton. Najtrafniejszą kompozycją jest połączenie antycznego srebra z naturalnym drewnem – i tu również stawiamy na wszystkie odcienie – od jasnego do bardzo ciemnego. W przypadku uchwytów meblowych czy wieszaków zdecydowanie jest w czym wybierać.

Antyczne srebro to świetne rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia otaczać się niebanalnymi, oryginalnymi detalami mającymi w sobie coś więcej. Niezależnie od tego, czy postawimy na klasyczne gałki takie jak Cento, czy proste, nowoczesne uchwyty jak Bagio, antyczne srebro perfekcyjnie zagra w kompozycjach w stylu klasycznego retro w połączeniu ze współczesnym minimalizmem – zaznacza Bożena Jopek-Brudziana, Product Manager w GTV. Dobrze pamiętać jednak o zasadzie kontrastu. Na im bardziej zdobiony wzór się zdecydujemy, tym prostsze powinny być fronty mebli.

Świetną alternatywą dla bardziej minimalistycznych i industrialnych wnętrz jest wystrój w stylu klasycznego retro. – Tu design i kolor detali odgrywają znaczącą rolę. Przykładem są uchwyty Marsala, UZ-12 oraz wieszaki Madryt i Coruna, które formą nawiązują do retro, a kolorem do antyku.

Taki wystrój często pokazuje poszanowanie dla tradycji i sięganie do klasycznego designu w odświeżonej odsłonie. Jeśli lubimy stare srebro, ale wolimy bardziej nowoczesny design, możemy sięgnąć po uchwyty takie jak Vito. To także detal „z duszą” w odświeżonej formie i propozycja dla indywidualistów ceniących sobie minione epoki. Postarzane meble i ozdoby znajdujące się w rodzinie od pokoleń łączą się niejednokrotnie z niebanalnymi i odważnymi pomysłami. Z tą stylistyką korespondują meble z ozdobnymi frezowaniami, dekoracyjnymi przeszkleniami i antycznymi uchwytami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także