PARTNER PORTALU
Aromatyzacja - przyjemny dodatek do wentylacji w mieszkaniu

Aromatyzacja - przyjemny dodatek do wentylacji w mieszkaniu

Autor: Wojciech Napora
10 sty 2020 07:50

Wśród nowoczesnych rozwiązań z branży HVAC coraz częściej pojawiają się produkty, które nie tylko gwarantują energooszczędną i ekologiczną pracę, ale także poprawiają komfort i są eleganckim dodatkiem do wnętrza.

Aromatyzacja podbija nie tylko rynek obiektów komercyjnych, ale również staje się modnym dodatkiem w domach. Do tej pory sprzedażowym hitem były filtry, które nie tylko wyłapywały zanieczyszczenia powietrza, ale także unieszkodliwiały nieprzyjemne zapachy. Dziś oprócz neutralizowania możemy również wprowadzić ulubioną woń do naszego mieszkania na stałe. 

Aromatyzacja to designerskie wykończenie wnętrza i postawienie przysłowiowej kropki nad „i”. Odpowiednio dobrany zapach pozwoli nam się zrelaksować w domowym zaciszu czy zaskoczyć gości, podczas rodzinnego spotkania np. cytrusową nutą unoszącą się w powietrzu. Urządzenia do aromatyzacji nie ingerują w sam układ HVAC, a swoje działanie opierają o zimną dyfuzję, czyli suchą mgiełkę rozpylaną bezpośrednio do kanałów wentylacyjnych, która roznosi wraz z powietrzem ulubiony zapach po pomieszczeniu – wyjaśnia Dawid Kozyra, prezes firmy CentroClima.

Aromatyzacja to kosztowny wydatek, jednak dość szybko zdobywający zwolenników. Montaż urządzenia, które z łatwością obsłuży dom o powierzchni około 100 mkw. to koszt około 5 tys. zł. Instalacja może zostać zaprogramowana tak, aby rozpylać zapach tylko w wybranych pomieszczeniach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także