PARTNER PORTALU
Barwy we wnętrzach: wybierz relaksujący niebieski

Barwy we wnętrzach: wybierz relaksujący niebieski

Autor: Anna Sołomiewicz
02 cze 2016 19:22

Barwy we wnętrzach mają ogromny wpływ na samopoczucie domowników. Wybierając niebieski kolor na ścianach stawiamy na relaks i wyciszenie.

Barwy we wnętrzach mają ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie domowników. Kolory determinują nasze emocje oraz uczucia. Dlatego szczególnie ważne jest odpowiednie dopasowanie kolorystyki do pomieszczeń, w których chcemy czuć się swobodnie, beztrosko i spokojnie. Gdzie szukać rozwiązania?

W błękicie!

Niebieski jest jednym z najbardziej lubianych kolorów bez względu na kulturę, czy miejsce pochodzenia. Nie bez powodu w starożytnej Grecji i Rzymie był symbolem najwyższych Bóstw – Zeusa i Jupitera.

Pozwólmy błękitowi działać

Trudno nie zgodzić się z tezą, że niebieski posiada niemalże same pozytywne i naturalne odniesienia w naturze, takie jak czysta woda czy błękitne niebo. Barwa ta kojarzy się z przyjazną i otwartą przestrzenią oraz poczuciem lekkości, dzięki czemu uspokaja oraz pomaga zasnąć.

W psychologii kolorów barwa niebieska przypisana jest osobom, potrzebującym spokoju i wypoczynku. Czy można sobie wyobrazić lepszy kolor dla naszej sypialni czy salonu, pomieszczeń, które mają być oazą wyciszenia?

Odcienie błękitu idealnie sprawdzą się w nasłonecznionych pomieszczeniach. Aby nie pogłębiać blasku słońca, powinniśmy unikać bowiem intensywnych i ciepłych barw. Dlatego ściany przy oknach najlepiej malować jasnymi oraz stonowanymi kolorami. W pokojach o mniejszym nasłonecznieniu niebieski, dzięki swojej właściwości odbijana światła, rozświetli przestrzeń i uczyni ją przytulniejszą. Efekt taki uzyskamy przy użyciu, np. farb z serii Clean&Color marki Dekoral, przeznaczonych do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów –mówi Anna Łatoszyńska, Brand Manager marki Dekoral.  

Kolor praktycznych i kreatywnych

Kolor wiele mówi o naszych charakterze oraz temperamencie. Osoby, wybierające błękity uchodzą za wrażliwe i twórcze. Wyróżnia je spostrzegawczość oraz zmysł praktyczny, który dobrze współgra z ich wyobraźnią. Paleta barw DekoralClean&Color oferuje nam szeroki wybór spośród unikalnych odcieni błękitu: od lodowego błękitu przez morską bryzę, po wyrazisty niebieski atrament. Dzięki temu zyskujemy nowe możliwości łączenia barw.

Kontrastowe połączenia wprowadzą do wnętrz odrobinę dynamiki, świetnie sprawdzą się  w pokojach dziennych i salonach. Subtelniejsze połączenia z błękitem korzystniej wpłyną natomiast na atmosferę pomieszczeń, w których chcemy przede wszystkim zregenerować siły, odnaleźć równowagę oraz spokój ducha.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także