Beton we wnętrzu. Sprawdź ile kosztuje w Castoramie!

Beton we wnętrzu. Sprawdź ile kosztuje w Castoramie!

Autor: Ewa Kozioł
03 lis 2021 18:49

Tynk strukturalny, farba, gres. Materiały te pięknie imitują betonu. Możesz je stosować na ścianach w salonie, w kuchni czy w łazience. Wyglądają nowocześnie i modnie i pięknie. Zobacz ile kosztują.

Moda na betonowe szarości zagościła także we wnętrzach dalekich od dużych przestrzeni architektury poprzemysłowej. Wykorzystują to producenci materiałów wykończeniowych, którzy oferują różne sposoby na uzyskanie wybranego koloru ścian, ich faktur i ogólnego wyglądu. W największym skrócie – możliwe jest nie tylko pokrycie powierzchni ścian farbą przypominającą beton, ale także położenie tynku strukturalnego czy nawet wypełnienie wnętrza prawdziwie betonowymi dodatkami. Ten ostatni sposób nie nadaje się na każdą ścianę.

Trzeba wiedzieć, że betonowe płyty mają swoją wagę – w zależności od tego, jakie wymiary będą dla nas odpowiednie, każda może ważyć nawet 27 kilogramów. Można je stosować zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz budynków, przy czym niezbędne będzie ich prawidłowe przymocowanie. Tutaj potrzebne będą kotwy oraz zaprawy klejowe przeznaczone do klejenia elementów wielkoformatowych.

Zdecydowanie bardziej przyjaznym sposobem nadania wnętrzu odcienia szarego betonu jest użycie tynków strukturalnych. W tym wypadku sami możemy nie tylko zabarwić ściany, ale i nadać im taką fakturę, jaka będzie najodpowiedniejsza do danego wnętrza. Jeśli nasz wybór padnie na tynk strukturalny, wykorzystajmy wszelkie preparaty i materiały od jednego konkretnego producenta – wtedy będziemy mieli pewność, że uzyskany efekt będzie trwały. Należy również przestrzegać zaleceń producenta i wytycznych co do kolejności działań. Tynk nanosimy na przygotowaną do tego ścianę. Trzeba ją oczyścić, uzupełnić w niej ubytki, odtłuścić i odpylić. Aby dodatkowo polepszyć jej przyczepność, nanosimy na nią specjalny środek gruntujący.

Castorama oferuje szereg produktów pięknie imitujących beton na ścianie. Sprawdź ile kosztują. 

1. Panel ścienny MDF Walldesign celestyn pozwala łatwo i szybko uzyskać efekt betonu w pomieszczeniu. Jego jasno-szara powierzchnia imituje ten modny materiał. Ten oryginalny sposób wykończenia ścian zapewnia maskowanie nierówności i może być użyty zamiast płytek ceramicznych, boazerii, tapety czy zwykłego malowania. Cena: 94,60 zł/m2.

2. Kamień dekoracyjny betonowy Triangular jasnoszary. Jest odporny na warunki atmosferyczne, wytrzymały na uderzenia i łatwy w montażu. Co istotne – jest barwiony w masie, zachowuje więc swoją kolorystykę również w miejscach przecięcia, a kolor, pomimo upływu lat, pozostanie równie świeży jak na początku. Płytki są wykonane z betonu i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Cena: 124,96 zł/m2.

3. Farba betonowa Primacol Mont Blanc. To dekoracyjna farba na spoiwie mineralnym. Dzięki niej można uzyskać efekt ściany betonowej z charakterystycznymi nierównościami i ubytkami. Jej zaletą jest również to, że doskonale maskuje nierówności podłoża, pęknięcia i ubytki tynku. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach o charakterze industrialnym. Cena: 258 zł/8 kg.

4. Glazura Lexington Ceramstic 30 x 60 cm. to nietuzinkowe płytki ścienne i podłogowe doskonale naśladujące szarość betonu, dzięki czemu dobrze komponują się zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi barwami. Są nie tylko kalibrowane, ale mają też rektyfikowane krawędzie, czyli perfekcyjnie obcięte i oszlifowane brzegi. Ułatwia to ich kładzenie oraz dodaje im walorów estetycznych. Wzory drukowane cyfrowo to również bardzo nowoczesna forma zdobnictwa. Cena: 54,97 zł /m2 

5. Gres Porto Lapatto 60 x 60 cm. Doskonale imituje beton i ma uniwersalny, jasny odcień, który będzie pięknie prezentować się z naturalnym drewnem, a także nowoczesnymi meblami.. Połyskująca powierzchnia wpływa na estetyczny wygląd pomieszczenia i optycznie je powiększa. Gres można również stosować na zewnątrz. Cena: 81,97 zł/m2. 

6. Mozaika Neutral Arte 29,8 x 29,8 cm. Przeznaczona jest do ozdobnego wykańczania ścian wewnątrz budynków. Na szarej powierzchni są delikatnie zaznaczone motywy roślinne, które przywodzą na myśl skały z odbitymi skamielinami. Neutralny kolor sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Cena: 37,98 zł.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także