×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Białe wnętrze. W jakich wnętrzach sprawdzą się białe ściany?

Białe wnętrze. W jakich wnętrzach sprawdzą się białe ściany?

Autor: Ewa Kozioł
18 sty 2022 12:31

Biel to ponadczasowy kolor. Kojarzy się z umiarem i dobrym smakiem, od lat podbija też serca Polaków. Białe wnętrza wzbudzają zachwyt i urzekają efektownym minimalizmem. Sprawdź, jak urządzać pomieszczenia w tym kolorze, by maksymalnie wykorzystać jego aranżacyjny potencjał.

Przyjęło się, że w sypialni najlepiej sprawdzają się kojące błękity i zielenie ze względu na zdolność kreowania przytulnej i relaksującej atmosfery. Jeśli jednak okna w tym pomieszczeniu wychodzą na północ, a cenimy sobie poranne wstawanie, skąpana w bieli sypialnia wydaje się szczególnie rozsądnym pomysłem. Północna ekspozycja oznacza mniejszy dostęp naturalnego światła, jasne ściany pomalowane farbą Jedynka Perfekcyjna Biała nie będą go więc dodatkowo ograniczać, ułatwiając wczesne pobudki. W celu urozmaicenia minimalistycznego wystroju wystarczy uzupełnić wnętrze kilkoma akcentami w wyrazistym kolorze.

Domowe biuro w bieli? Czemu nie. Ściany w tym kolorze nie będą niepotrzebnie rozpraszać myśli, pomagając rozjaśnić umysł i zachować skupienie przy pracy. Biel farby Jedynka Perfekcyjna Plus zestawiona z industrialnymi meblami na metalowych nóżkach stworzy wyjątkowo zgrany i modny duet. Wygodne krzesło obite tkaniną w energetycznym żółtym odcieniu będzie zaś ożywczą przeciwwagą dla utrzymanego w spokojnych barwach wnętrza.

Biały salon to jedno z najczęściej spotykanych dekoratorskich rozwiązań. Trudno się temu dziwić, bo – jak na reprezentatywne pomieszczenie przystało – biel przecież sprzyja utrzymaniu wrażenia czystości. Ponadto połączenie ścian pokrytych farbą Jedynka Perfekcyjna Biała z drewnianą podłogą zawsze się obroni, nie tracąc na klasie z upływem lat. Nowoczesny i wysmakowany wygląd wnętrza uzyskamy wprowadzając szarość w elementach wyposażenia – jej różne odcienie ciekawie przełamią aranżację nadając pomieszczeniu zdecydowany wyraz.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także