PARTNER PORTALU
Blat kuchenny: 5 praktycznych rozwiązań

Blat kuchenny: 5 praktycznych rozwiązań

Autor: Anna Sołomiewicz
10 cze 2016 15:19

Wybierając blat kuchenny powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno jego funkcjonalność, jak i wrażenia estetyczne jakie zapewnia.

Blat kuchenny może być wykonany z wielu różnych materiałów, przy czym każdy z nich ma swoje wady i zalety. Kamień naturalny i naturalne drewno są szlachetne, a przy tym użytkownik ma gwarancję, że na całym świecie, w kuchni żadnego innego domu, nie spotka identycznego blatu z uwagi na unikalność wzorów występujących w naturze.

Różnego rodzaju kompozyty oferują trwałość blatu, laminat może naśladować inne materiały, a przy tym jest niedrogi, a rozwiązania ze stali nierdzewnej czy szkła sprawiają, że taki blat bardzo łatwo utrzymać w czystości i jest on trwały. Z kolei tworzywo ceramiczne, jakim są spieki kwarcowe, jest nie tylko trwałe, ale i sprzyja utrzymaniu higieny w kuchni oraz się nie odbarwia.

Oczywiście, oprócz kwestii praktycznych ważna jest również estetyka rozwiązania, jakie wybierzemy. Do wyboru mamy nie tylko kształt blatu (obły czy o mocnych, zdecydowanych krawędziach) i kolor (od czerni po biel), ale również jego grubość - od bardzo cieniutkich, po imponująco grube blaty kuchenne. 

W naszej galerii zobaczycie 5 różnych blatów kuchennych. Zobaczcie, czy któryś trafił w Wasz gust.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także