×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Co będzie modne we wnętrzach w 2023 roku? Poznaj najnowsze trendy!

Co będzie modne we wnętrzach w 2023 roku? Poznaj najnowsze trendy!

Autor: Ewa Kozioł
12 sty 2023 08:39

Co będzie modne we wnętrzach w 2023 roku? Jaki styl, kolory, dodatki zdominują przestrzenie naszych domów w nowym roku? Sprawdź, co o najnowszych trendach mówią eksperci.

  • Po latach zachwytu minimalizmem przyszedł czas na ocieplenie wnętrz i powrót do rozwiązań nadających przytulności. Zauważalny jest zwrot w stronę tego, co piękne z natury.
  • Rok 2023 to czas na czerpanie inspiracji z hiszpańskiej i włoskiej estetyki lat 70., połączonej z nowatorskimi koncepcjami i nieszablonowym podejściem do wzornictwa.
  • Ważnym trendem 2023 roku są dekoracje ścienne – sztukaterie, ornamenty i wzorzyste tapety.

– Nowy rok to pochwała nowoczesności, ale również ukłon w stronę klasycznych rozwiązań we wnętrzach. To inspiracja naturalnymi barwami, wśród których prym wiodą miedź, złoto i mosiądz. Naturalne barwy, ale w ciemniejszym niż dotychczas wydaniu. Czerpanie z dawnych estetyk, jednak na własnych warunkach. A do tego projektowanie w duchu slow – czyli praktycznie, komfortowo i na dłużej – mówi Wioleta Imiolczyk, projektantka Nowodvorski Lighting.

Fot. Nowodvorski Lighting

Po latach zachwytu minimalizmem przyszedł czas na ocieplenie wnętrz i powrót do rozwiązań nadających przytulności. Zauważalny jest zwrot w stronę tego, co piękne z natury. Zarówno projektanci, jak i miłośnicy oryginalnych wnętrz, stawiają na przedmioty wykonywane lokalnie, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Proponowane barwy będą jednak intensywniejsze niż dotychczas, bardziej nieoczywiste i głębokie, o czym może świadczyć tegoroczny wybór Color of the Year by Pantone. Barwa wytypowana przez amerykański instytut to Viva Magenta 18-1750, czyli kolor emanujący odwagą i radością, ale też zastanawiający i nieszablonowy.

Art Deco, Mid-century modern i zdobione ściany

Rok 2023 to czas na czerpanie inspiracji z hiszpańskiej i włoskiej estetyki lat 70., połączonej z nowatorskimi koncepcjami i nieszablonowym podejściem do wzornictwa. Esencjonalny styl eklektyczny warto podkreślić odpowiednimi oprawami, takimi jak na przykład lampa wisząca Kier Klasyczny kształt kuli, połączony z sztycą i podsufitką w tym samym kolorze złotym lub czarnym pozwala na tworzenie modernistycznych kompozycji. 

Fot. Nowodvorski Lighting

Ważnym trendem 2023 roku są dekoracje ścienne – sztukaterie, ornamenty i wzorzyste tapety, których urok warto zaakcentować pasującym do stylu wnętrza kinkietem w odcieniach satynowej miedzi, czekolady lub złota. Innym przykładem kinkietów, które nie tylko budują nastrój, ale stanowią również funkcjonalny element wystroju wnętrza, są lampy ścienne z kolekcji Laser. Ich smukły, pionowy kształt harmonijnie współgra z gamą sześciu modnych w nadchodzącym sezonie odcieni. –Lampa ścienna Motive Led to natomiast kreatywny sposób, by wyeksponować ulubione dzieło sztuki, takie jak grafika czy obraz, podkreśla projektantka. 

Fot. Nowodvorski Lighting

Organiczne formy, naturalne materiały

W 2023 roku nadal modne będą łagodne linie i zaokrąglenia, widoczne w projektach stolików, sof czy krzeseł. Drewniane elementy oraz miękkie tkaniny stworzą spokojny klimat, który warto podkreślić adekwatnym oświetleniem bocznym. W aranżacjach wnętrz nie zabraknie też marmuru w różnych odcieniach

Rok 2023 to rok głębokich, nasyconych odcieni. Przy projektowaniu w duchu slow warto pamiętać o przewodniej idei: Quality, not quantity. Zasada ta dotyczy nie tylko doboru kolorów, dekoracji i tekstyliów, ale także nastrojowego oświetlenia, które podkreśli niepowtarzalny efekt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także