Dekoracje ścian - ceramiczne obrazy projektu Macieja Zienia

Dekoracje ścian - ceramiczne obrazy projektu Macieja Zienia

Autor: Anna Usakiewicz
18 lis 2016 13:09

Planując aranżację łazienki warto zadbać nie tylko o jej funkcjonalność, ale i estetykę.

Obrazy ścienne proponowane przez Tubądzin inspirowane są m.in. największymi europejskimi stolicami. Położone w pomieszczeniu będą swoistą kropką nad „i”, która nada charakteru każdemu wnętrzu.

Tempelhof Stern i Marilyn to dekory gresowe, które znalazły się odświeżonej w 2016 roku kolekcji Berlin, zaprojektowanej przez Macieja Zienia. Składają się one z czterech elementów
o wymiarach 598x598 mm i doskonale sprawdzą się nie tylko w łazience, ale także w salonie. Bazę dla obrazów stanowi szara płyta przypominająca beton, która nadaje całości streetartowego charakteru. To właśnie sztuka z ulic Berlina była dla projektanta inspiracją podczas tworzenia kolekcji.

Z kolei obraz ścienny Marilyn przedstawia kobiecą twarz, będącą zarówno piękną, jak i wyjątkowo intrygującą. Dekory te najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniu o surowym charakterze, nadając mu jednocześnie nowoczesnego, miejskiego sznytu.

W kolekcji London znalazły się dwa obrazy ścienne, które z pewnością zachwycą miłośników Big Bena. Słynny zegar został przedstawiony przez projektanta w dwóch wersjach – czarnej na białym tle, a także w odwróconej kolorystyce, która przypomina negatyw. Dekor składa się z sześciu elementów, które po złożeniu osiągają imponujące wymiary 598x1798 mm. To dobra propozycja zwłaszcza dla właścicieli minimalistycznych wnętrz, urządzonych z przewagą czerni i bieli.
Choć stolica Francji kojarzy nam się z miastem romantycznym, proponowane przez Macieja Zienia obrazy ścienne z kolekcji Paris odbiegają od tego stereotypu. Trocadero to nowoczesny dekor złożony z czterech płytek o wymiarach 748x298 mm. Czerń i biel została tu przełamana kontrastowymi akcentami w odcieniach czerwieni i kobaltu, które ożywią każde wnętrze. Nieco bardziej tradycyjny obraz odnajdziemy natomiast na płytce Tour Eiffel, która składa się z sześciu elementów. To spojrzenie projektanta na kultową wieżę, oglądaną z żabiej perspektywy.

Pastelowa, rozbielona kolorystyka sprawiają wrażenie, jakby słynna budowla wyłaniała się zza mgły. Zupełnie inaczej jest w przypadku obrazu Cadet, który przypomina plan Paryża. Składa się on z ośmiu płytek o wymiarach 748x298 mm i cechuje go ogrom precyzyjnie wyrysowanych szczegółów.
Obrazy, które znalazły się w kolekcji Paris to – wbrew pozorom – propozycje nie tylko dla miłośników stolicy Francji, ale miasta jako takiego. Są przy tym eleganckie i wyrafinowane i nadają się zarówno do małych wnętrz, jak i do tych znacznie większych. Dekory świetnie sprawdzą się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w przestrzeniach publicznych, np. klubach czy restauracjach. Korzystając z nich, w prosty sposób uzyskamy niebanalny, przyciągający wzrok efekt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także