PARTNER PORTALU
Dekoracyjne grzejniki. Te modele to prawdziwe dzieła sztuki!

Dekoracyjne grzejniki. Te modele to prawdziwe dzieła sztuki!

Autor: Ewa Kozioł
11 sie 2022 12:57

Grzejniki to dziś nie tylko źródło ciepła. To także piękna dekoracja we wnętrzu. Dostępne są w wielu różnych kształtach i kolorach. A niektóre modele możesz mają także opcję personalizacji – naniesienia dowolnej grafiki.

Jeszcze do niedawna chowaliśmy kaloryfery za zasłonami lub obudowami, a kto mógł, zastępował je systemem ogrzewania podłogowego. Dziś wielu z nas dawną wadę postrzega jako zaletę – obecność grzejnika w pomieszczeniu staje się pretekstem do wprowadzenia starannie dobranej formy i akcentu wybranego koloru. Możliwości są jednak jeszcze większe, o czym przekonują innowacyjne modele marki Maarmo. Efektywnie ogrzewają dom, a zarazem występują w roli obrazu, grafiki, wielkoformatowej fotografii.

Innowacyjna technologia i rzemieślnicza praca

Grzejniki Maarmo powstają z pyłu marmurowego, pozyskiwanego podczas obróbki tego cenionego kamienia. Proces produkcji, prowadzony w niewielkiej włoskiej manufakturze, łączy innowacyjną, opatentowaną technologię i rzemieślniczą pracę. Wszystko po to, by pogodzić troskę o środowisko z efektywnością grzewczą i najlepszym, prawdziwie włoskim wzornictwem. 

ZdjęcieDekorian Home

Wysoką jakość produktu łatwo dostrzec już na pierwszy rzut oka. Mówi o niej wyrafinowana, minimalistyczna forma, której nie zaburza obecność niezbędnego – zdawałoby się – pokrętła. Termostat jest tu ukryty, a niezwykle precyzyjna regulacja temperatury (w razie potrzeby inna w każdym pomieszczeniu, co ułatwia racjonalne gospodarowanie ciepłem) odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu.

Zdjęcie: Dekorian Home

– Dzięki temu łatwo jest zaoszczędzić na ogrzewaniu np. w czasie wyjazdu, ale nagrzać wnętrza do komfortowego poziomu przed powrotem – mówi ekspert Dekorian Home. – Tym bardziej, że do wyboru mamy tu trzy rodzaje zasilania: wodne, elektryczne oraz hybrydowe, co pozwala w razie potrzeby uniezależnić wybrany grzejnik od pracy systemu centralnego ogrzewania. Modele elektryczne i hybrydowe można ponadto zasilać z instalacji fotowoltaicznej – dodaje.

Wyjątkowy potencjał estetyczny

O czym była mowa na wstępie, znakomite walory praktyczne grzejników Maarmo łączą się z ich wyjątkowym potencjałem estetycznym. Punktem wyjścia jest wybór formatu oraz układu grzejnika – pionowego lub poziomego. Starannie dopasować do wnętrza, a także do własnego gustu, można też fakturę oraz odcień urządzenia. Ponadto w przypadku modelu Perfetto na lico grzejnika i jego obwód można nanieść dowolnie wybraną grafikę, zdjęcie albo napis. 

Zdjęcie: Dekorian Home

Indywidualnie zaprojektowane grzejniki mogą się pojawić we wszystkich pomieszczeniach domu – jako mocny, wyrazisty element aranżacji lub jej dyskretne dopełnienie. Równie chętnie wysuną się na plan pierwszy, co usuną w tło. 

To m.in. znakomity sposób na efektowny wystrój np. wiatrołapu, holu czy przedpokoju, gdzie często brak miejsca na ozdobne meble czy dekoracyjne dodatki. W salonie grzejnik-obraz może się stać najważniejszym akcentem nowoczesnej aranżacji, ale także rozwiązaniem problemu źródła ciepła, które w innym przypadku byłoby nadmiernie widoczne.

W sypialni personalizowane grzejniki Maarmo pozwolą uzyskać tak ceniony dziś efekt minimalizmu. A może przeciwnie – za sprawą np. naniesionego zdjęcia podkreślą bardzo prywatny charakter tego wnętrza. W pokoju dziecięcym natomiast mogą z powodzeniem zaakcentować zainteresowania małego mieszkańca – hobby muzyczne, plastyczne albo sportowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także