Domowe DIY. Metamorfoza mebli. Świetne pomysły!

Domowe DIY. Metamorfoza mebli. Świetne pomysły!

Autor: Ewa Kozioł
27 paź 2022 12:08

Jak zmienić aranżację wnętrza szybko i bez wydawania dużych pieniędzy? Odnów meble w kuchni, komodę w salonie czy drzwi do sypialni. Wystarczy zakup emalii w wymarzonym kolorze i kilka wolnych godzin, aby ze starych czy niemodnych mebli można wyczarować finezyjne cuda.

Różnokolorowe krzesła mogą być niezwykle urzekającą dekoracją jadalni. Ich samodzielne stworzenie nie jest skomplikowane, wystarczy pomysł i odpowiednia farba. Przy okazji, w duchu „less waste”, można wykorzystać różne modele tego mebla zalegające na strychu albo w piwnicy. Dobór barw to już kwestia gustu – można postawić na zestawienie kontrastów lub odwrotnie, zastosować styl monochromatyczny i przemalować krzesła na odcienie takie same lub bliskie koloru ściany. 

Z rozwiązaniami Tikkurila można dokonać także spektakularnej metamorfozy w kuchni, przemalowując fronty mebli. Niesamowity kolor wyrazistej szarości Abyss N439 będzie komponował się zarówno ze spokojnymi barwami, jak i energetycznymi dekoracjami, zapewniając oryginalny look kuchennej przestrzeni.

Osoby poszukujące wielkiej i nietypowej zmiany, mogą pokusić się o nowatorską odmianę wnętrza, wprowadzając oryginalny kolor drzwi. Te w żółtym odcieniu będą stanowić zaskakujący, a jednocześnie energetyczny akcent w każdym domu. Efekt nie do przeoczenia!

A kto chciałby spróbować swoich sił przy nieco mniejszym gabarycie, powinien postawić na kreatywne malowanie komody. Z emalią Tikkurila Everal Aqua wcale nie musi to być nudny mebel w jednolitym kolorze. Do każdej szuflady można bowiem wykorzystać inny, wybrany z ponad 13 tysięcy barw, odcień, tworząc niezwykłe i oryginalne dzieło.

Planując odnawianie mebli w swoim żywiole znajdą się też ci, którzy chcieliby dodać nieco blichtru domowej przestrzeni. Dzięki perłowej farbie Tikkurila Taika Pain Pearl niemodny wieszak zyska kolor złota i stanie się budzącym pożądanie designerskim gadżetem. A kto nie lubi złota, może postawić na mniej typowy odcień glamour, wybierając z palety perłowych czerwieni, brązów, błękitów czy zieleni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także