PARTNER PORTALU
Drewniana podłoga w salonie. Sprawdź jej zalety!

Drewniana podłoga w salonie. Sprawdź jej zalety!

Autor: Ewa Kozioł
16 wrz 2020 10:45

Drewniana podłoga wprowadzi do wnętrza ciepły i przytulny klimat. Zabezpieczona olejem będzie również regulowała wilgotność powietrza we wnętrzu, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie domowników.

Drewniane podłogi znacząco różnią się od elementów drewnopodobnych, nie tylko wyglądem i jakością, ale również specyficznymi właściwościami. Naturalna posadzka jest ciepła i przyjemna w dotyku. Doskonale sprawdzi się w salonie urządzonym zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. W każdym zaprezentuje się pięknie. 

Drewno jest materiałem higroskopijnym – w praktyce oznacza to tyle, że reaguje na warunki panujące w pomieszczeniu. Działa jak naturalny bufor: w zależności od potrzeb akumuluje wodę lub oddaje jej nadmiar. Surowiec może dzięki temu regulować wilgotność pomieszczenia. Optymalny zarówno dla ludzi, jak i podłogi poziom to przedział 45-60 proc. wilgotności względnej powietrza. Stworzony w ten sposób mikroklimat korzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie i zdrowie – mówi Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Pozytywnym efektem mogą cieszyć się jednak przede wszystkim inwestorzy posiadający w swoich domach podłogi zabezpieczone olejem. Drewno pokryte lakierem nie może swobodnie „oddychać” i oddziaływać na otoczenie – zaznacza Paweł Bekas.

W okresie zimowym wilgotność powietrza znacznie spada. Sposobem na taki stan rzeczy jest nabycie elektrycznego nawilżacza lub zamontowanie na kaloryferach pojemników z wodą. Stosowanie ich poprawi komfort życia mieszkańców, jednocześnie zapobiegnie negatywnym następstwom działania suchego powietrza na drewno.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także