PARTNER PORTALU
Drewno we wnętrzu - tak stworzysz klimat górskiej chatki

Drewno we wnętrzu - tak stworzysz klimat górskiej chatki

Autor: Anna Usakiewicz
08 cze 2016 10:13

Ściany wykończone drewnem nadają aranżacji ciepła i przytulności, dlatego stanowią ponadczasowy element wystroju wnętrz.

Efektowna kolorystyka i struktura dębowych desek Wall of Wood marki Kaczkan sprawia, że doskonale zaprezentują się w kreatywnych aranżacjach inspirowanych naturalnym pięknem drewna.

Drewniane okładziny ścienne są nierozerwalnie związane ze stylistyką górskiej chaty, jednak coraz częściej znajdują zastosowanie także w nowoczesnych aranżacjach w stylu skandynawskim, shabby chic czy nawet minimalistycznym. Dzięki nim wnętrze zyskuje na klimatycznym cieple, efektywności, a przede wszystkim daje poczucie bliskości z naturą. We współczesnych aranżacjach drewno występuje na całych ścianach lub ich fragmentach i jest zestawiane na zasadzie przeciwieństw z nowoczesnymi materiałami. Bardzo szerokie możliwości indywidualnego kreowania naturalnego wnętrza z użyciem drewnianych okładzin ściennych oferuje kolekcja Wall of Wood firmy Kaczkan, która obejmuje deski w dwunastu oryginalnych odcieniach naturalnego drewna, od białych powierzchni Alaska, poprzez klasyczny Dąb Natur, aż po ekskluzywny, ciemny Onyx.  

Z górskiej chatki do nowoczesnego wnętrza

W tradycyjnych górskich chatkach dominującą rolę odgrywały naturalne materiały wykończeniowe, a wśród nich drewno, które stosowano zarówno do wykończenia ścian, jak
i podłóg. Surowiec ten prezentuje się bardzo naturalnie, dzięki czemu wnętrze, w którym się pojawia, staje się spokojne i pełne harmonii. W nowoczesnych stylizacjach drewniane powierzchnie ścian powracają jako kontrastowe dopełnienie aranżacji, gdzie są zestawiane
z chłodnymi odcieniami farb lub wysokopołyskowymi, białymi frontami mebli. Szczególnie efektownie prezentują się również duże przestrzenie salonu obłożone niemal w całości wąskimi deskami o surowej, naturalnej kolorystyce jasnego dębu. Wyjątkowo modnym zastosowaniem drewna w sypialniach jest nowoczesna zabudowa zagłowia, która harmonijnie łączy się z podłogą w tym samym kolorze. Aby wnieść nieco klimatu tradycyjnej, leśnej chatki, wystarczą dodatki w postaci np. pluszowego koca w odcieniach brązu i wiązanek suszonych ziół, które roztoczą aromatyczne zapachy.

Drewniane ściany są często spotykane również w łazienkach i kuchniach, gdzie wraz z meblami wykonanymi z tego samego materiału i ceramicznymi dodatkami pomogą stworzyć bardzo klimatyczne wnętrze. Bogata paleta kolorystyczna dębowych desek ściennych Wall of Wood firmy Kaczkan, dostępnych w wielu wariantach wykończeń i rozmiarów, otwiera niczym nie ograniczone możliwości stylizacji dowolnego wnętrza – salonu, sypialni czy łazienki. Warstwa wykończeniowa w postaci naturalnego oleju lub lakieru podkreśla strukturę i rysunek drewna, a jednocześnie gwarantuje jego wysoką trwałość i odporność.

Naturalna wolność projektowania 

Deski Wall of Wood z oferty firmy Kaczkan są wykończone kolorowymi lakierami UV z serii Colours of the World lub olejami naturalnymi z serii Colours of the Nature. W odróżnieniu od tradycyjnej boazerii, są dużo szersze, dzięki czemu przywodzą na myśl dawniej stosowane na ścianach deszczułki. We wnętrzach skandynawskich można zastosować np. deski w kolorystyce Olej Biały, które ułożone na dużych powierzchniach ścian i sufitów pozwolą wykreować jasną i bardzo naturalną przestrzeń. Aby zaakcentować lekkość powierzchni, można wybrać deski z widoczną fazą. Natomiast surowe aranżacje w stylu shabby chic uzupełni drewno w białej barwie Alaska. Dzięki zastosowaniu odpowiednich proporcji półtransparentnego lakieru UV kolorystyka powierzchni jest nasycona, jednak subtelny rysunek słoi nadal pozostaje widoczny.

Surową estetykę pokrycia można dodatkowo podkreślić efektem piły. Z kolei temperaturę chłodnych, industrialnych wnętrz podniesie drewniane wykończenie ścian w miodowej, odważnej tonacji Whisky lub Olej Brązowy. Wyraziste piękno pokrycia uwypukli dodatkowy zabieg szczotkowania. Co ważne, kolorystyka desek ściennych z serii Wall of Wood odpowiada wybarwieniom podłóg marki Kaczkan z serii Colours of the World, co daje możliwość stworzenia spójnej i efektownej aranżacji. Deski z serii Wall of Wood są dostępne w dziesięciu rozmiarach, z których można dobrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do indywidualnej sytuacji projektowej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także