×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi do małego mieszkania - jakie wybrać

Drzwi do małego mieszkania - jakie wybrać

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 wrz 2018 14:05

Im mniejsze mieszkanie, tym cenniejsza przestrzeń. Wybierając drzwi do niewielkich pomieszczeń powinniśmy zadbać o to, by odpowiednio zagospodarować przestrzeń oraz nie przeładować wnętrza.

Biel rozjaśnia i optycznie powiększa wnętrza, dlatego jest zalecana szczególnie przy niewielkich metrażach. W takich pomieszczeniach sprawdzą się ozdobione klasycznym wzorem białe drzwi Porta Skandia Premium. Dobrze skomponują się z jasną ścianą w odcieniu złamanej bieli oraz z utrzymanymi w skandynawskim stylu elementami wystroju, nie ujmując wnętrzu blasku i świeżości.

W niewielkich mieszkaniach nie brakuje ciasnych korytarzy i niedoświetlonych kątów. Warto więc postawić na drzwi z przeszkleniami, np. Porta Verte Premium. Dzięki przeszkleniom światło przedostanie się z sąsiednich pomieszczeń, dodając przestronności wąskiemu przejściu. Matowe szyby nie tylko zapewnią poczucie intymności, ale też urozmaicą aranżację swoją lekkością. Dzięki ceglanym i drewnianym elementom całość emanuje ciepłem i naturalnymi kolorami.

Zobacz też: Sztukaterie - sposób na eleganckie i modne wnętrze

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie dodatkowej przestrzeni będzie zastosowanie drzwi z kolekcji Porta Koncept w wersji przesuwnej. Wówczas powierzchnię, którą zajmują tradycyjnie otwierane skrzydła można spożytkować inaczej, ustawiając w to miejsce np. sofę z rozkładanym podnóżkiem. Takie rozwiązanie pozwala na estetyczny i funkcjonalny podział nawet niewielkiej przestrzeni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także