×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi wewnętrze. Postaw na model z ukrytą ościeżnicą!

Drzwi wewnętrze. Postaw na model z ukrytą ościeżnicą!

Autor: Ewa Kozioł
Dodano: 02 sie 2022 14:34
Zaktualizowano: 03 sie 2022 09:36

Drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą dają zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Są praktycznie niewidoczne, bo mogą posiadać taką samą jak ściana powierzchnię, wykończenie i kolorystykę. Granica pomiędzy nimi a ścianą jest więc praktycznie niewidoczna.

  • Na salony z przytupem weszły drzwi z ukrytą ościeżnicą, które dają zupełnie nowe możliwości aranżacyjne.
  • Drzwi z ukrytą ościeżnicą łatwo dopasujemy do charakteru danego pomieszczenia.
  • Dodatkowo, takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wnętrz o niewielkim metrażu.

Drzwi wewnętrzne nie tylko chronią naszą prywatność, lecz także zdobią. Dlatego przy ich wyborze zwracamy przede wszystkim uwagę na kolorystykę i design. Wydawałoby się, że w przypadku tego typu produktów wymyślono już w zasadzie wszystko, a jednak. Na salony z przytupem weszły drzwi z ukrytą ościeżnicą, które dają zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Czy warto na nie postawić?

Wnętrze z niewidocznymi drzwiami

Niewidoczne drzwi mogą posiadać taką samą jak ściana powierzchnię, wykończenie i kolorystykę. Granica pomiędzy nimi a ścianą jest więc praktycznie niewidoczna. Specjalna konstrukcja skrzydła drzwiowego pozwala na ukrycie wszystkich elementów ościeżnicy i zawiasów. Taki wygląd bardzo dobrze wpisuje się w modny obecnie minimalizm, a drzwi mogą być pokryte tapetą, farbą czy też tynkiem dekoracyjnym. Łatwo dopasujemy więc ich design do charakteru danego pomieszczenia. Dodatkowo, takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wnętrz o niewielkim metrażu.

Zdjęcie: Pol-Skone

Jeśli doceniamy zalety ponadczasowych kolorów takich jak biały i czarny, możemy postawić np. na model drzwi Haramony z kolekcji firmy Pol-Skone. Biel jako barwa neutralna, znajdzie zastosowanie w każdym stylu wnętrzarskim. Czarny szczególnie dobrze sprawdzi się natomiast w eklektycznej lub nowoczesnej, loftowej aranżacji. Do wyboru mamy również naturalne forniry drewniane – ich ciepło i elegancja znakomicie pasują do pomieszczeń utrzymanych w klasycznej stylistyce. – 

Drzwi możemy wybrać jednak nie tylko w określonej kolorystyce, lecz także w wersji, która pozwala na ich samodzielne wykończenie, z surową ościeżnicą i skrzydłem w podkładzie. Wówczas drzwi możemy np. pomalować na wybrany kolor. 

POL-SKONE-niewidoczne drzwi-kryta oscieznica-Harmony-biale drzwi.jpg
POL-SKONE-niewidoczne drzwi-kryta oscieznica-Harmony-biale drzwi.jpg
Zdjęcie: Pol-Skone

Ważne detale

Pamiętajmy, że ważny element każdego typu drzwi, także tych z ukrytą ościeżnicą, stanowi klamka, która jest widoczna przez cały czas. Warto więc zadbać o jej staranny dobór, a zazwyczaj jest w czym wybierać. Najpopularniejsze kolory to biały, czarny, złoty, srebrny, nikiel oraz mosiądz. Do tego dochodzą również różne kształty rozety i rękojeści oraz zamka. Zawiasy drzwiowe będą niewidoczne, gdy drzwi pozostają w pozycji zamkniętej. Kiedy drzwi zostaną jednak otwarte, zawiasy dostrzeżemy tylko przy krawędzi skrzydła. Możemy więc zdecydować też o kolorze tych akcesoriów, tak żeby całość była ze sobą zgrana pod względem wizualnym

Skuteczna ochrona przed hałasem

Zwłaszcza w przypadku sypialni, pokoju dziecięcego czy pokoju przeznaczonego do pracy w trybie home office, chcemy, aby drzwi tworzyły skuteczną barierę przed hałasem, zapewniały nam i innym domownikom ciszę oraz komfort. Dlatego istotnym parametrem jest izolacyjność akustyczna. Dobrym rozwiązaniem są więc drzwi wyposażone dodatkowo w uszczelkę opadającą, zwaną również progiem opadającym. Zamontowany jest on w dolnej krawędzi skrzydła i zabezpiecza pomieszczenia przed przenikaniem hałasu. Przy zamykaniu skrzydła, dzięki specjalnemu aktywatorowi, uszczelka opada i jest dociskana do podłoża, skutecznie uszczelniając przestrzeń pomiędzy drzwiami a podłogą. Co ważne, w żaden sposób nie wpływa to na bezpieczne i wygodne przemieszczanie się domowników. Taka konstrukcja pozwala na osiągnięcie parametru izolacyjności akustycznej na poziomie Rw=27 dB.

Łatwy montaż

Zwieńczeniem inwestycji w nowe drzwi jest ich montaż. W przypadku drzwi z kolekcji Harmony prace montażowe są nieskomplikowane, a uniwersalne ościeżnice pasują zarówno do ścianki gips-karton, jak i murowanej. Do zestawu dołączone są kątowniki, co zapewnia idealne połączenie słupów i nadproża, zaś specjalne nakładki z tworzywa sztucznego pozwalają uniknąć zabrudzenia podczas tynkowania.

Czy drzwi mogą być niewidoczne? Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak! Z wykorzystaniem takich drzwi otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości. Możemy np. zaaranżować pomieszczenie (takie jak garderoba czy gabinet do pracy), o którego istnieniu będą wiedzieć tylko mieszkańcy domu. Za ukrytymi drzwiami, wtopionymi w powierzchnię ściany będziemy czuć się w pełni komfortowo.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także