PARTNER PORTALU
Drzwi wewnętrzne - postaw na kontrast w aranżacji

Drzwi wewnętrzne - postaw na kontrast w aranżacji

Autor: Anna Usakiewicz
11 gru 2017 09:56

Jednym z ciekawych pomysłów na aranżację domowych pomieszczeń jest łączenie kontrastujących ze sobą mocniejszych i spokojnych barw zarówno ścian, jak i sprzętów domowych.

Możliwe są różnorodne, często niebanalne kompozycje. Intensywne kolory bywają świetnym tłem dla poszczególnych elementów wyposażenia, wyróżniając je tym samym z całości. Takie barwy ożywiają wnętrza, nadając im oryginalnego wyrazu. W grupie tej znajdziemy między innymi: głęboką czerń, ciemnoniebieski, mocy odcień brązu bądź fioletu, soczysty zielony lub pomarańczowy.

Bez względu na panujący w danym pomieszczeniu zestaw kolorystyczny do każdego pasować będą eleganckie drzwi sosnowe. Ich ogromną zaletą jest ocieplanie wystroju i wprowadzanie do wnętrz miłej, przytulnej atmosfery. Wyposażone w szklane wstawki dyskretnie wyodrębniają się z otoczenia, równocześnie doskonale je doświetlając. Drzwi sosnowe poza swą wyjątkową estetyką wyróżniają się też znakomitymi walorami użytkowymi. Są trwałe, można je lakierować i malować. Modele oszklone zaopatrzono w hartowane odporne na stłuczenia szkło mleczne bądź transparentne. W kolekcjach znajdują się drzwi bez sęków lub z sękami podkreślającymi naturalny charakter materiału. Drzwi są także bezpieczne – mają wszelkie wymagane certyfikaty do użytku domowego i publicznego. Skrzydła standardowo posiadają wysokiej klasy zamki i zawiasy, pasujące zarówno do ościeżnic metalowych, jak i drewnianych, wykonanych zgodnie z obowiązującą normą budowlaną. 

Biel i czerń

Zestawienie tych dwóch kontrastujących ze sobą barw sprawia, że poszczególne elementy wyposażenia doskonale wyodrębniają się z otoczenia. Przykładem takiego połączenia jest biała szafka na tle ciemnej ściany i zawieszony na niej obraz, a także ułożony na podłodze dywan w geometryczne biało-czarne wzory. Wnętrze ocieplone zostało przez drewniane akcenty - panele podłogowe i fragmenty mebli oraz przeszklone drzwi sosnowe Istria, które idealnie wpasowują się w kolorystykę dominującą w pomieszczeniu.

Intensywne odcienie niebieskiego

Odważny wystrój, którego najbardziej widocznym elementem są ściany i fotel w zdecydowanej mocnej niebieskiej barwie oraz pasujące do nich gadżety takie jak obrazy czy poduszka. W tej interesująco zaaranżowanej przestrzeni umieszczono oryginalne nawiązujące do przeszłości przedmioty - telewizor, rower i lampę fotograficzną. Drewniane drzwi Londyn z dekoracyjnymi przypominającymi niewielkie okienka szklanymi taflami spinają całość, nadając pomieszczeniu wyjątkowego uroku.

W naturalnej odsłonie

Kolory przyrody, odcienie brązu i beżu wprowadzają do kuchennego wnętrza miły klimat, przełamując nieco minimalistyczny wystrój. Ciekawy obraz z rysunkiem morskiego lub pustynnego piasku świetnie komponuje się z sosnowymi drzwiami Manhattan w jasnej naturalnej barwie. Dzięki obszernym oknom i wstawkom z mlecznego szkła ozdabiającym drzwi do pomieszczenia przenika dzienne światło, odbijające się w błyszczącej powierzchni paneli podłogowych.

Wiosna w domowym biurze

Praca w domu czasami bywa nużąca i monotonna. Wspaniałym sposobem na ożywienie pomieszczenia przystosowanego na potrzeby biura lub pokoju do nauki jest wyposażenie go w sprzęty w wiosennej kolorystyce. Soczysta zieleń czy słoneczna żółta barwa kilku wybranych elementów nie zakłócają wystroju i nie dezorganizują pracy. Pozwalają jedynie na chwile oderwania się od codzienności i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Znakomitym uzupełnieniem takiej aranżacji są nawiązujące do świata przyrody sosnowe drzwi Milano.

Sypialnia w oryginalnej odsłonie

Czy intensywne kolory mogą zakłócać sen i przeszkadzać w codziennym relaksie? Niektórzy z nas doceniają walory wyrazistych barw, które umiejętnie dobrane nie utrudniają wypoczynku, wprowadzając do wnętrza korzystną dla niego atmosferę. Do prezentowanego zestawu kolorów pasują znakomicie doświetlające sypialnię oszklone drzwi sosnowe Panama. Ich naturalna barwa uspokaja tę żywą aranżację i idealnie współgra ze wszystkimi detalami wystroju.

Ciepło i przytulnie

Jasna jadalnia nastraja pozytywnie i sprzyja spożywaniu posiłków. Przez obszerne okno przenikają promienie słoneczne, wspaniale doświetlając pomieszczenie. Subtelne dekoracje – kwiaty na stole i urocze drzewko w ładnym, ozdobnym wazonie zachęcają do przebywania we wnętrzu. Z bielą ścian i akcesoriów dobrze komponują się panele podłogowe oraz elegancko wykończone drzwi sosnowe Verona z ośmioma przeszkleniami, dla których doskonałym tłem jest ściana w ciepłej żółtej barwie. Ta przytulnie urządzona jadalnia zachwyca jednocześnie prostotą i niepowtarzalnym pięknem.

Źródło: Radex

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także