Energooszczędne AGD. To świetny sposób na niższe rachunki za prąd!

Energooszczędne AGD. To świetny sposób na niższe rachunki za prąd!

Autor: Ewa Kozioł
10 paź 2022 13:15

Co zrobić, by uchronić się przed dużymi rachunkami za energię elektryczną? Wybierz  energooszczędny, a zarazem inteligentny sprzęt AGD. Obniżysz poziom zużycia energii i tym samym wysokość rachunków.

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost cen energii. Roczny koszt jednej megawatogodziny prądu w 2020 roku wynosił na giełdzie 252 zł. W 2021 r. osiągał on wysokość nawet 1300 zł. Z kolei 16 sierpnia br. na Towarowej Giełdzie Energii cena za MWh wyniosła aż 1634,57 zł. Zdaniem ekspertów podwyżkę rachunków za prąd najbardziej odczujemy w przyszłym roku. Przewidują oni wzrost ceny energii elektrycznej jeszcze o co najmniej kilkadziesiąt procent. Główną przyczynę stanowi zwiększenie kosztów węgla i gazu, które są używane do produkcji prądu. Co zrobić, by uchronić się przed dużymi rachunkami za energię elektryczną? 

Postaw na inteligentne urządzenia AGD. Ich zadaniem nie jest tylko ułatwienie nam codziennej obsługi, ale także oszczędzanie energii. Nie jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych codziennych czynności, takich jak np. pranie, ale możemy upewnić się, że będą one bardziej ekologiczne, a zarazem bardziej oszczędne. 

Wśród programów w pralce Samsung AI Control znajdziemy Pranie Optymalne AI, które dostosowuje długość cyklu, ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Technologia QuickDrive™ pozwala na skuteczne pranie w nawet o 50% krótszym czasie, oszczędzając przy tym aż do 20% energii elektrycznej (porównując do prania bez tej technologii). Ponadto, dzięki EcoBubble™, możemy obniżyć temperaturę prania – bez obaw o efekty – co dodatkowo przełoży się na oszczędność energii. Zarówno pralki, jak i suszarki dostępne są w najwyższej klasie energetycznej – A oraz A+++. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także