×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Farby do wnętrz - modny kolor na 2020 rok

Farby do wnętrz - modny kolor na 2020 rok

Autor: Anna Usakiewicz
12 wrz 2019 08:51

Miętowa Szarość to Kolor Roku 2020 ogłoszony przez AkzoNobel.  To delikatny, pastelowy odcień zieleni, przełamanej szarością i błękitem, który odświeża i tonuje wnętrza.

Po wnikliwej analizie światowych trendów, przeprowadzonej przez ekspertów z różnych krajów, wybrano kolor, który u progu nowej dekady wyraża istotę tego, co czyni nas ludźmi. Według Global Aesthetic Center AkzoNobel w 2020 r. we wnętrzach królować będzie Miętowa Szarość (ang. nazwa Tranquil Dawn).

Miętowa Szarość doskonale oddaje nastrój 2020 roku, pełen refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi – wyjaśnia Heleen van Gent, szefowa Global Aesthetic Center AkzoNobel, które co roku bada i analizuje światowe trendy. Kolor Roku 2020 jest uzewnętrznieniem naszego pragnienia, aby cenić i pielęgnować to, co pomaga nam w powrocie do natury i pokazuje nam jak będzie to ważne podejście w nowej dekadzie – dodaje.

Kolor Roku 2020, Miętowa Szarość, to delikatny, pastelowy odcień zieleni, przełamanej szarością i błękitem, który odświeża i tonuje wnętrza. Niesie ze sobą spokój i stabilizację, wyraża potrzebę nadania głębszego sensu istnieniu człowieka. Jest niczym „ludzki dotyk”. Pozwala zbudować oczekiwany nastrój, odzwierciedlić to, kim jesteśmy i pokazać, jak chcemy żyć. W połączeniu z jedną z czterech palet barw w ramach ColourFutures 2020, podkreśla wyjątkowy charakter każdego domu.

Stale monitorujemy trendy społeczne, kulturowe i wzornicze, które pojawiają się na całym świecie. Co roku spotykamy się też z międzynarodowym zespołem projektantów i ekspertów z różnych dziedzin powiązanych z szeroko pojętym designem, aby razem z nimi spojrzeć na zmiany, jakie zachodzą w różnych zakątkach globu. Na tej podstawie identyfikujemy kolor przewodni i opracowujemy wokół niego cztery palety barw, które będą odpowiedzią na pragnienia konsumentów i ich potrzeby związane ze stylem życia – mówi Heleen van Gent. ColourFutures 2020 opowiada właśnie historię o tym, jak przekształcamy kluczowe, światowe trendy w piękne kolory farb. Prezentuje też inspirujące aranżacje wnętrz z wykorzystaniem Koloru Roku – podsumowuje.

Każda z czterech palet kolorów przygotowanych na rok 2020 odpowiada konkretnym, zauważonym przez projektantów potrzebom, takim jak stworzenie przestrzeni do zabawy czy wręcz przeciwnie – wyciszenia się. Umożliwia również wyrażenie siebie poprzez odpowiedni wystrój domu.

 #CARE

Jej miękkie pastele pozwolą stworzyć przestrzeń dającą poczucie bezpieczeństwa i spokoju – otwartą na budowanie relacji ze sobą, z bliskimi, z naturą.

#PLAY

To jasne i energetyczne barwy dla wnętrza pełnego radości, które pobudzą zmysły i pozwolą otworzyć się na nowe wyzwania.

#MEANING

Poprzez czyste i proste tony tworzy nastrojowe wnętrza, umożliwiające podróż w głąb siebie i odnalezienie właściwej perspektywy – miejsca, w którym chcemy się zatrzymać, by znów cieszyć się każdą chwilą. 

#CREATIVITY

Stylowymi, głębokimi kolorami buduje inspirującą atmosferę i zapewnia przestrzeń do wyrażania siebie oraz własnego, twórczego podejścia do życia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także