×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Grzejniki - nowoczesne czy proste w formie?

Grzejniki - nowoczesne czy proste w formie?

Autor: Katarzyna Masłowska
26 lip 2019 12:15

O trendach można mówić nie tylko w kontekście mody, ale i wnętrz. Kolory, kształty, a nawet faktura. To wszystko tworzy jakiś styl, kierunek a finalnie nasze wnętrze. Tyczy się to zarówno mebli, oświetlenia oraz elementów wyposażenia wnętrz. Takich jak grzejniki.

Styl loftowy, surowy beton to jeden kierunek. Drugi to potraktowanie grzejnika jak dekoracji – wyrazista forma i grafika.

Beton, pofabryczne budynki, czyli styl loftowy

Obok stylu minimalistycznego, skandynawskiego to właśnie styl loftowy cieszy się największą popularnością. Wysokie pomieszczenia, duże okna i przede wszystkim pofabryczny klimat. Popularność tego trendu postanowili wykorzystać producenci mebli, oświetlenia oraz dodatków. Jeśli chcemy stworzyć industrialny klimat możemy dzięki temu stworzyć go w każdej przestrzeni.

Zobacz także: Salon z kuchnią i jadalnią. 30 pięknych wnętrz polskich domów 

Co więcej, możemy zadbać o każdy element. Najlepszym tego przykładem są grzejniki. Spring oraz Rebus marki Luxrad to dwa modele, które powstały z myślą o mieszkaniach właśnie w takim stylu. Pierwszy z nich inspirowany jest grzejnikami, jakie mogliśmy spotkać w fabrykach. Kiedyś chętnie się ich pozbywano, a dzisiaj są obiektem wręcz pożądanym. Podobnie jest z betonem. Projektanci marki postawili na ten materiał, przez długie miesiące opracowywali technologię, żeby finalnie powstał betonowy grzejnik. To tylko pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Połączenie funkcjonalności z designem

Urządzając mieszkanie bardzo często kupujemy meble, a nawet dodatki z myślą, że to musi być nie tylko funkcjonalne, ale i po prostu ładne. Z grzejnikami również tak jest. Nie tylko grzeją, tworzą również charakter wnętrza i stanowią jego dekorację.

Model Koliber zaprojektowany przez Dominikę Drezner powstał dzięki naturze. W procesie projektowym przybrał konkretny kształt i paletę kolorów, ale od początku projektantce zależało, żeby we wnętrzu był dekoracją. Czymś, na czym zatrzymamy wzrok. Idealne połączenie funkcjonalności z unikatowym designem.

Fotografia nie tylko na ścianie

Projektując mieszkanie bardzo często ustalamy przestrzeń na naszą prywatną galerię. Zdjęcia z podróży, naszych bliskich. Nasze wspomnienia. Lubimy tworzyć wnętrze, które jest nasze. I takie, w którym nas widać.

Lubimy też otaczać się ładnymi przedmiotami. Patrzenie na ładne zdjęcia, zwłaszcza takie, które przedstawiają krajobraz działa na nas kojąco. Kiedy wydaje nam się, że nie mamy na nie odpowiednio dużo miejsca – warto pomyśleć o modelu grzejnika, który daje możliwość nadruku grafiki swojej lub kogoś, kto się w tym specjalizuje.

Trendy to jedno, najważniejsze jest jednak to, co nam samym odpowiada. To, na czym zawiesimy na dłużej oko. Stojąc przed wyborem m.in. grzejników musimy pamiętać, że jest to wybór na lata, ale mając praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji możemy wybrać model, który będzie idealnie pasował do nas i naszego otoczenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także