PARTNER PORTALU
Jak ochronić dom przed słońcem? Sprawdź co wybrać!

Jak ochronić dom przed słońcem? Sprawdź co wybrać!

Autor: Ewa Kozioł
11 lip 2022 12:46

Praktyczne, wygodne w użytkowaniu i idealnie wpisujące się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Dwukierunkowe osłony okienne to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych domów i mieszkań. Są synonimem wyjątkowego stylu i najwyższej estetyki.

  • Dwukierunkowe osłony okienne umożliwiają precyzyjne zarządzanie ilością światła wpadającego do wnętrza domu.
  • Dwukierunkowe plisy mają specjalny mechanizm samohamujący i wygodne sposoby sterowania
  • Dwukierunkowe osłony okienne to nie tylko niezwykła funkcjonalność i najwyższa wygoda, ale także nietuzinkowy design.

Sterowanie dwukierunkowe – funkcjonalność i wygoda

Uwielbiamy jasne, dobrze doświetlone przestrzenie. We współczesnym budownictwie rządzą bardzo duże okna, niekiedy zajmujące niemal całą ścianę. I o ile w sezonie przejściowym zapewniają przyjemne nasłonecznienie w domu, to w okresie letnim mogą być źródłem problemów. Szyby okienne nie blokują ciepła promieni słonecznych. Wnętrza pomieszczeń – szczególnie tych położonych od strony południowej i zachodniej – szybko się nagrzewają. To znacznie obniża komfort domowej przestrzeni. Nadmierne oświetlenie również po pewnym czasie staje się uciążliwe. Rozwiązaniem są dwukierunkowe osłony okienne, które umożliwiają precyzyjne zarządzanie ilością światła wpadającego do wnętrza domu.

Zdjęcie: Anwis

– Plisy dwukierunkowe Evie stanowią skuteczną barierę dla promieni słonecznych. Ustawiając je w odpowiedni sposób, zapobiegniemy nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, a jednocześnie zapewnimy sobie tyle światła we wnętrzu, ile w danym momencie potrzebujemy – podkreśla Tomasz Włodarzewski, przedstawiciel marki Anwis.

Dwukierunkowe plisy mają specjalny mechanizm samohamujący i wygodne sposoby sterowania (uchwytem, sznurkiem lub elektrycznie), które pozwalają precyzyjnie ustawić dolną i górną pozycję osłony. Jej położenie można korygować wraz ze zmianami pory dnia. Kiedy słońce jest nisko na horyzoncie, możemy przesłonić jedynie dolną część szyby. Natomiast kiedy znajduje się wysoko na niebie, wystarczy zaciągnąć górną część osłony. Można także przesłonić całą powierzchnię okna, by zablokować światło i stworzyć przytulny, klimatyczny nastrój w pomieszczeniu, czy też całkowicie złożyć osłonę, by podziwiać piękne widoki za oknem i delektować się przyjemnym ciepłem słonecznym.

Zdjęcie: Anwis

Plisy sterowane dwukierunkowo pasują do każdego rodzaju okien, również tych uchylnych. Taka osłona utrzymuje zawsze stabilną, równoległą pozycję względem szyby.

Dwukierunkowe osłony okienne – trend w aranżacji wnętrz

Dwukierunkowe osłony okienne to nie tylko niezwykła funkcjonalność i najwyższa wygoda, ale także nietuzinkowy design! Mechanizmy sterujące schowane są w estetycznych elementach konstrukcyjnych. Minimalistyczny wygląd plis idealnie wpisuje się w estetyczną stylistykę współczesnych wnętrz.

Zdjęcie: Anwis

Plisy dwukierunkowe można wkomponować niemal w każdą aranżację. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy tkanin – od gładkich, uniwersalnych, w stonowanych i subtelnych kolorach, aż do tych wzorzystych, wyrazistych, zachwycających swoją unikalnością i niebanalnym designem. Dwukierunkowe plisy okienne – w zależności od wybranego koloru i wzoru – mogą być ciekawym tłem dla domowego wystroju lub stanowić przykuwający uwagę element dekoracyjny, nadający wnętrzu wyjątkowy charakter.

Praktyczne, wygodne w użytkowaniu i idealnie wpisujące się w najnowsze trendy wnętrzarskie – dwukierunkowe osłony okienne to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych domów i mieszkań. Są synonimem wyjątkowego stylu i najwyższej estetyki. Plisy sterowane dwukierunkowo pozwalają stworzyć we wnętrzach wyjątkowy klimat. Mocno wpływają na komfort przestrzeni użytkowej i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Inwestując w takie osłony, inwestujemy we własną wygodę!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także