Jak urządzić garderobę? Pomysły, porady!

Jak urządzić garderobę? Pomysły, porady!

Autor: Ewa Kozioł
17 lis 2022 12:00

Garderoba w osobnym pokoju lub w wydzielonym aneksie, na przykład w sypialni to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie dość, że porządkuje nam wnętrze to jeszcze wszystko od sukienki po krawat ma swoje miejsce.

Na garderobę walk-in zajmującą pomieszczenie mogą pozwolić sobie nieliczni. To luksusowe rozwiązanie jest najbardziej wygodnym sposobem na przechowywanie odzieży i dodatków. Może, a nawet również powinno, cieszyć nasze oczy i budzić zazdrość gości. Aby tak się stało warto zadbać o projekt przemyślany pod względem rozwiązań funkcjonalnych oraz doboru wykończeń. Wykonana na wymiar garderoba, jest jak uszyte na miarę ubranie, czyli pasuje idealnie.

Fot. Zajc

Każda rzecz na swoim miejscu

Nasze ubrania wyrażają nas samych. Bez względu na to, czy gustujemy w miękkich kaszmirach, szytych u krawca garniturach czy kolekcjonujemy ręcznie robione buty. Naturalne jest, że chcemy je przechowywać we właściwy dla nich sposób i efektownie eksponować, adekwatnie do ich piękna i wartości. Dlatego w zabudowie powinny pojawić się sekcje przystosowane do odwieszania różnej długości odzieży. Wysuwne półki na swetry, wysuwne wieszaki na spodnie, ustawione pod kątem półki na buty, szuflady z przeszklonym frontem i organizerami na biżuterię i drobne akcesoria.

Fot. Zajc 

Projektując garderobę walk-in warto pomieszać ze sobą różnego rodzaju rozwiązania służące do przechowywania. A w każdym z nich przewidzieć oświetlenie, które nie tylko będzie pomocne w odnalezieniu szukanych rzeczy, ale również zbuduje atmosferę we wnętrzu.

Aranżacja garderoby też ważna

Luksusowa zawartość wymaga adekwatnej oprawy. W ten sposób zaprojektowana jest nowa garderoba marki Zajc. Znajdziemy w niej otwarte półki zawieszone na regale, którego plecy pokryte są skórą. Sąsiaduje z nimi modna szafa-witryna, wewnątrz której znajduje się komoda z przegródkami i szufladkami na akcesoria oraz wysuwne wieszaki na spodnie. Inna przeszklona jednostka przeznaczona jest na kolekcję butów. Wyeksponują je ustawione pod kątem półki, na których zmieszczą się dwa rzędy obuwia. Kolejna witryna służy do przechowywania ubrań na wieszakach.

Fot. Zajc 

W pokoju-garderobie nie powinno zabraknąć komody-wyspy. Przyda się na drobne części ubioru oraz na biżuterię, która jest pięknie eksponowana w organizerach pod szklanym blatem. W modelu Zajc jego część wykonana jest z marmuru nero marquina, co podkreśla ekskluzywny charakter mebli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę projektując pokój-garderobę? – Na pewno warto zadbać o spójny, elegancki charakter aranżacji. W tym celu proponujemy zastosowanie na fragmencie ściany modnych lameli, ale o bardziej nowoczesnych, trójkątnych formach. Zestawić je można z gładką płaszczyzną forniru, którym pokryto fragment ściany oraz drzwi – komentuje Justyna Zajc, współwłaścicielka marki Zajc.

Zobacz także Ściana za łóżkiem w sypialni. 10 różnych wnętrz. 20 zdjęć sypialni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także