×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy? Sprawdź!

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy? Sprawdź!

Autor: Ewa Kozioł
13 wrz 2022 10:03

Myślisz o zakupie odkurzacza bezprzewodowego? Nie wiesz jaki model wybrać? Przeczytaj no co zwrócić szczególną uwagę kupując odkurzacz bezprzewodowy.

Duża moc silnika vs siła ssąca

Warunek szybkiego i efektywnego odkurzania stanowi wysoka moc ssąca silnika. Warto podkreślić, że moc silnika nie zawsze przekłada się na jego siłę ssącą – wszystko zależy bowiem od rodzaju zastosowanego silnika oraz konstrukcji samego odkurzacza. Dlatego też, aby uniknąć późniejszych rozczarowań, powinniśmy dokładnie sprawdzać wszystkie parametry sprzętu. 

Wysokoskuteczny filtr

Skuteczny filtr odgrywa ogromną rolę w procesie sprzątania i oczyszczania powietrza, ale także stanowi istotną ochronę dla silnika naszego odkurzacza. Dzięki niemu wszystkie pyły oraz sierść zwierząt nie dostają się bezpośrednio do urządzenia, co mogłoby uszkodzić jego silnik, a zatrzymują się na filtrze. Obecny w odkurzaczach Samsung Bespoke Jet™ wielowarstwowy system filtracji zapewnia absolutną czystość, ponieważ usuwa aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów. Jego obecność powoduje, że zanieczyszczenia nie wydostają się na zewnątrz urządzenia wraz z wydmuchiwanym powietrzem powodując jego wtórne zanieczyszczenie. Z kolei specjalny filtr w stacji czyszczącej ogranicza aż do 99,9% rozprzestrzenianie się bakterii.

Higieniczne opróżnianie pojemnika na kurz

W domowym sprzątaniu chodzi nie tylko o to, aby usunąć z przestrzeni zabrudzenia, ale także o to, aby zrobić to w sposób jak najbardziej higieniczny. Nie chcemy przecież kontaktu dotykowego z zabrudzeniami, a przypadkowe wysypanie zawartości mogłoby skutecznie zniweczyć nasze starania o czystość. Rozwiązaniem Samsung jest zintegrowana z odkurzaczami Bespoke Jet™ stacja czyszcząca All-in-One, która pomaga zapobiec wtórnemu zabrudzeniu oraz chroni nas przed bezpośrednim kontaktem z kurzem i bakteriami. Podczas gdy urządzenie jest zadokowane, za sprawą unikalnej technologii Air Pulse, stacja automatycznie opróżni pojemnik na kurz, jednocześnie nie dopuszczając do tego, by jakiekolwiek drobinki wydostały się na zewnątrz.

Długi czas pracy na baterii

Zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że znajdują się zawsze pod ręką i są gotowe do pracy. Skutecznie wysprzątają każdy rodzaj powierzchni, zarówno w domu, jak i w aucie czy garażu, bez konieczności zmagania się z plączącymi się przewodami. W tym przypadku wydajna bateria, która zapewni urządzeniu płynną, jest ty, co powinno zwrócić naszą uwagę. 

Lekkość i wygoda odkurzania

Odkurzanie może przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie, a przy tym mniej obciążać nasze stawy i mięśnie. Jeśli chodzi o komfort sprzątania, bezprzewodowe odkurzacze pionowe znacznie przewyższają odkurzacze starszego typu, które wymagały schylania się. Są przy tym lekkie i łatwo się prowadzą. 

Dodatkowe funkcje i elementy wyposażenia

Istotną cechą odkurzaczy bezprzewodowych jest liczba i rodzaj akcesoriów umożliwiających sprzątanie powierzchni różnego rodzaju oraz łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także