PARTNER PORTALU
Jak zaplanować galerię zdjęć na ścianie? 5 przykładów w różnych stylach

Jak zaplanować galerię zdjęć na ścianie? 5 przykładów w różnych stylach

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 kwi 2020 22:11

Galeria zdjęć lub grafik to efektowny i najtańszy sposób na aranżację ściany. Jak ją zaaranżować? Zobaczcie nasze porady i przykłady ciekawych galerii ściennych.

Ramki to idealny - i tani! - sposób na zagospodarowanie pustej ściany. Galeria zdjęć, obrazków, grafik ozdobi ścianę nad łóżkiem, nad stołem czy nawet w przedpokoju. Wbrew pozorom stworzenie takiej ściany nie jest wcale łatwym zadaniem, koniecznie trzeba zatem starannie zaplanować wielkość naszej galerii, umiejscowanie obrazków względem siebie i odlegości między nimi. 

Jak stworzyć galerię zdjęć lub obrazków?

Pierwszą sprawą jest wielkość naszej galerii. Zawsze lepiej sprawdzają się większe niż mniejsze galerie, zwłaszcza na dużych ścianach. Lepsze wrażenie stworzy 10 czy 12 obrazków niż 3! Jeśli chcemy mniej grafik, zadbajmy, aby były sporej wielkości. Jeśli wolimy mniejsze formaty, zadbajmy, aby było ich odpowiednio dużo. Najlepsze wrażenie stworzą grafiki dobrane kolorystyką i stylem do naszego pomieszczenia - w ofercie internetowych sklepów z grafikami możemy kupić cały zestaw do galerii zdjęć w stylu i kolorystyce, która nam się podoba. Możemy też oczywiście komponować i zestawiać je w dowolny sposób sami.

Komponujemy galerię zdjęć na ścianę

Przed powieszeniem obrazków na ścianie koniecznie trzeba je ułożyć "na próbę" na płaskiej powierzchni np. na podłodze. Ułóż je dokładnie tak, jak chciałabyś je powiesić i zobacz, jak się prezentują. Teraz jest czas na poprawki, zmianę odległości i ustawienia, wymianę ramek - na ścianie nie będzie już możliwości popełnienia błędu:) 

Jakie zasady komponowania galerii zdjęć?

1. Zaczynaj od największych ramek, do nich dopasuj te mniejsze.

2. Zachowuj te same odległości między ramkami.

3. Unikaj chaosu - ogranicz liczbę kolorów, lepiej wyglądają galerie z ograniczoną paletą kolorów

4. Jeśli łączysz ze sobą ramki proste ze stylizowanymi, zadbaj, aby były dobrane proporcjonalnie

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także