PARTNER PORTALU
Jaka podłoga do małego mieszkania? Radzimy!

Jaka podłoga do małego mieszkania? Radzimy!

Autor: Ewa Kozioł
21 wrz 2022 11:20

W małym mieszkaniu najlepszym rozwiązaniem będzie ta sama podłoga na całej powierzchni. Warto postawić na ten materiał, jednolity i jasny kolor. Dzięki temu wnętrze wyda się dużo większe. 

  • Najlepszym rozwiązaniem dla małych mieszkań są zawsze jednolite podłogi na całej powierzchni.
  • Jeśli podłogi są utrzymane w jasnym kolorze, wnętrze wydaje się dużo większe.
  • W małym mieszkaniu postaw na ten sam materiał i jednolity kolor.

Kompaktowe mieszkania typu M1 lubią jasne kolory. Biel, pastele i szarości. Ciemniejsze odcienie, podobnie jak te wyraziste, lepiej by stanowiły jedynie nieduże akcenty dekoracyjne. Przestrzeń rozjaśniają także, a tym samym powiększają, powierzchnie gładkie i błyszczące, ponieważ odbijają one światło. Ale kluczowy wpływ na odbiór niedużej przestrzeni mają jednak podłogi.

Jasny kolor, jeden materiał

Najlepszym rozwiązaniem dla małych mieszkań są zawsze jednolite podłogi na całej powierzchni. Postawmy więc na ten sam materiał i jednolity kolor. Nie musimy nawet robić wyjątku dla kryjących się za drzwiami łazienek, bo istnieją rozwiązania, które pozwalają na zainstalowanie takiej samej podłogi nawet w wilgotnych miejscach. Warto więc wyjść poza utarte szlaki.

Jeśli podłogi są utrzymane w jasnym kolorze, wnętrze wydaje się dużo większe. Kiedy pomieszczenia płynnie przechodzą z jednego w drugie, bez dodatkowych podziałów, ma się wrażenie, że ta kompaktowa przestrzeń tworzy spójną i przemyślaną całość. Podobnie, jak w tak popularnych, monochromatycznych wnętrzach typu loftowego, w których rama, czyli ściany i podłoga, są najczęściej minimalistyczne i jednolite.

Małe mieszkania to często wybór podyktowany względami ekonomicznymi. Mniejszymi rachunkami za prąd czy gaz, niższym czynszem. Wybór jednego materiału podłogowego również uwalnia nas od wielu innych problemów. Nie musimy dobierać i szukać płytek do kuchni czy korytarza, wyrównywać poziomów i nadzorować kolejnych ekip remontowych. Stawiając więc na jeden materiał na podłodze maleją koszty montażu.

Podłoga laminowana to dobry wybór

W małym mieszkaniu dobrym rozwiązaniem będą podłogi laminowane i winylowe. Potrafią doskonale odwzorować naturalną fakturę drewna, z jego sękami i słojami, a nawet strukturę kamienia czy betonu. Są także ciepłe i przyjemne w dotyku i nadają się do montażu z ogrzewaniem podłogowym. Do wnętrz nowoczesnych idealny będzie któryś z dekorów drewna w rozjaśnionych wykończeniach, a do aranżacji industrialnych te o bardziej surowym charakterze, z wyraźnie zaznaczonymi sękami i słojami. A miłośnicy niesłabnącego w Polsce stylu skandynawskiego po prostu będą musieli spędzić długie godziny na przejrzeniu każdej podłogi, która może im się spodobać.

Podłogi z laminatu to również ekonomiczny wybór ze względu na ich trwałość i funkcjonalność, która sprawia, że doskonale zastępują one płytki w kuchni czy łazience. Są trwałe i łatwo je utrzymać w czystości stosując wodę i łagodny płyn do zmywania podłóg. Są również wodoszczelne. Dlatego stanowią ciekawą alternatywę dla kafli łazienkowych. Jeśli zależy nam na wrażeniu ciepła i przytulności, jakie dają naturalne materiały, można je z powodzeniem zastosować w łazienkach. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także