Jakie dekoracje na Halloween? Dużo ciekawych pomysłów!

Jakie dekoracje na Halloween? Dużo ciekawych pomysłów!

Autor: Ewa Kozioł
18 paź 2022 11:49

Lampiony, świece, dynie, nietoperze z papieru czy kapelusz czarownicy. Te dekoracje na Halloween sprawdzą się w każdym wnętrzu. Co jeszcze warto wybrać? Zobacz mroczne dodatki idealne na halloweenową imprezę. 


  • Lampiony, świece, dynie, nietoperze z papieru, kapelusz czarownicy – te dekoracje na Halloween sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez względu na dotychczasową aranżację.
  • Znajdująca się nad stołem lampa lub żyrandol na ten jeden wieczór mogą stać się wieszakami dla gumowych nietoperzy, pająków lub czarownic na miotłach. 
  • Oświetlenie – stojące i wiszące lampiony to dekoracje na Halloween, które mogą wprowadzić do wnętrza naprawdę upiorny nastrój.
  • Zamiast tradycyjnej bieli w Halloween na stole warto położyć kawałek czarnej lub pomarańczowej tkaniny zastępującej obrus. Do niej należy dobrać dopasowane serwetki. 

Halloween to dość kontrowersyjne święto, jednak z roku na rok grono jego zwolenników powiększa się. Według starodawnych wierzeń, 31 października zaciera się granica między światem żywych i zmarłych, którzy tej właśnie nocy wracają na ziemię. Wymyślne maskarady, tematyczne zabawy, maratony filmowych horrorów – sposobów na ciekawe spędzenie tego dnia jest mnóstwo. Aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój, warto ozdobić wnętrze nawiązującymi do Halloween akcesoriami. Lampiony, świece, dynie, nietoperze z papieru, kapelusz czarownicy – te dekoracje na Halloween sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez względu na dotychczasową aranżację.

Fot. WestwingNow 

Kolorystyka

Najważniejsza jest kolorystyka. Zamiast tradycyjnej bieli, warto położyć na stole kawałek czarnej lub pomarańczowej tkaniny zastępującej obrus. Do niej należy dobrać dopasowane serwetki. Nie obędzie się również bez świeczników – najlepiej dużych i ciężkich, imitujących sprzęty rodem z zamku Draculi. Znajdująca się nad stołem lampa lub żyrandol na ten jeden wieczór mogą stać się wieszakami dla gumowych nietoperzy, pająków lub czarownic na miotłach. Wigilia Wszystkich Świętych to dzień pełen tajemnych mocy i magii. Warto zadbać o odpowiednie dekoracje na Halloween, które pomogą spędzić go w wesołej, rodzinnej atmosferze.

Fot. WestwingNow 

Oświetlenie 

Stojące i wiszące lampiony to dekoracje na Halloween, które mogą wprowadzić do wnętrza naprawdę upiorny nastrój, zwłaszcza jeśli wybierze się te przypominające duchy, ze strasznymi minami, w kształcie cmentarnych lamp.

Ozdoby wiszące i przeróżne słodkości

To różnego rodzaju wiszące dekoracje na Halloween, takie jak nietoperze, wycięte z tektury postaci czarownic i wampirów, papierowe duchy, sztuczne pajęczyny oraz wiele innych.

Słodycze – w okresie Halloween w sklepach znaleźć można przeróżne „straszne” słodkości, takie jak żelki w kształcie gałek ocznych, robaków czy zębów wampira. Wystarczy wrzucić je do dużego przezroczystego naczynia i ustawić jako dekoracje na środku stołu lub komody.

Fot. WestwingNow 

Stylizowane tekstylia

Dekoracje na Halloween to również stylizowane tekstylia. Na ten czas można pokusić się o zawieszenie w oknach czarno-pomarańczowych zasłon, ubranie poduszek w poszewki z motywami tego święta czy ustawienie na komodzie szpiczastego kapelusza przypominającego nakrycie głowy czarownicy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także