PARTNER PORTALU
Jasny salon: zobacz jak wykorzystać światło we wnętrzu. Praktyczne porady!

Jasny salon: zobacz jak wykorzystać światło we wnętrzu. Praktyczne porady!

Autor: Ewa Kozioł
30 lis 2020 10:57

Światło odgrywa ogromną rolę w aranżacji wnętrz. Jego ilość czy nawet kąt padania mogą sprawić, że kolory w pomieszczeniu będą prezentowały się w różny sposób. Zobaczcie jak wykorzystać zalety naturalnego blasku we własnych czterech kątach.

Jeśli jesteśmy posiadaczami dużych okien w salonie, wykorzystajmy wpadające przez nie promienie słoneczne jako piękny efekt dekoracyjny. Delikatna tonacja Cotton z palety Optiva White subtelnie rozproszy światło, dzięki czemu całe pomieszczenie wypełni się pobudzającym do życia blaskiem. Odcienie off-white dobrze czują się w towarzystwie stonowanych elementów wyposażenia, takich jak prosta w formie, jasna kanapa czy drewniany stolik kawowy. W celu ożywienia aranżacji z powodzeniem możemy wykorzystać soczystą zieleń roślinności, która w swobodny sposób skontrastuje się z otaczającą bielą. 

Jednym z walorów naturalnego światła jest jego moc wizualnego wydobywania form i kształtów z otaczającej przestrzeni. Przy umiejętnej grze kolorem, może nawet nadać wrażenie trójwymiarowości na płaskich powierzchniach. Zestawienie ze sobą na ścianie trzech zbliżonych do siebie piaskowych tonacji H456 Straw, X394 Expance i X457 Apatite z palety barw Feel the Color to gotowy przepis na niebanalną iluzję przestrzeni, która stworzy spokojny i harmonijny klimat.  

We wnętrzarskich inspiracjach nie brakuje również ciekawych trików na rozjaśnienie niewielkich i słabiej oświetlonych pomieszczeń. Przy takich aranżacjach pomocne okażą się lustra, które z łatwością odbiją nawet niewielką ilość wpadających promieni słonecznych. Ich ożywiające właściwości sprawdzą się też w pokojach ze ścianami w ciemniejszych, głębokich kolorach, jak np. grafit K444. Takie zestawienie pozwoli wykreować mieniący się pod wpływem światła punkt, który pięknie rozpromieni wnętrze, dodając mu lekkości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także