PARTNER PORTALU
Kolor w salonie: jak odmienić wnętrze na wakacje?

Kolor w salonie: jak odmienić wnętrze na wakacje?

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
25 cze 2020 11:58

Do naszych wnętrz coraz śmielej wkraczają kolory. Popularne kiedyś biele, szarości i pastele ustępują miejsca dodatkom i meblom w odważnych, wyrazistych barwach, a fantazyjny maksymalizm szturmem zdobywa serca projektantów i miłośników designu. Jak w kilku prostych krokach zmienić domową kompozycję w gorący trend tego roku?

Stworzenie modnego wnętrza nie musi wiązać się z gruntownym remontem. Jeśli spojrzymy na swój dom z otwartą głową okaże się, że przemalowanie kilku dodatków czy własnoręczna renowacja mebli potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Od czego zacząć, wprowadzając barwy do naszych kompozycji? Od przejrzenia najciekawszych trendów tego sezonu. W tym przypadku warto postawić na wyraziste, geometryczne wzory, niebanalne kolory oraz zdecydowane połączenia.

Kolor we wnętrzu: wybierz jeden mebel 

Powiedzmy sobie wprost – wprowadzając żywe barwy do wnętrz nie powinniśmy grać „va banque”. Znacznie lepszym pomysłem będzie zastosowanie strategii „statement piece”, czyli wybór jednego elementu lub grupy elementów, których wykończenie będzie przykuwać wzrok i stanowić swoistą dominantę aranżacyjną. Taki efekt z łatwością osiągniemy nadając nowe życie wysłużonym meblom i malując je na wybrany kolor – koniecznie taki, który wyróżni je na tle ścian i wyposażenia. Żółta komoda, malachitowa szafka czy błękitny regał? W tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Metoda małych kroków

Jeśli barwne front mebli, kanapa czy ściany to dla nas za dużo, kolor do wnętrz możemy wprowadzać stopniowo, zaprzyjaźniając się z nim we własnym tempie. Pamiętajmy, że nawet niewielki detal może dodać kompozycji charakteru! Ozdobne ramki na zdjęcia, dekoracyjne rozety, nóżki krzeseł albo wybrana szuflada w zupełnie nowej odsłonie – wydaje się, że to niewiele, ale nawet taki drobiazg potrafi pozytywnie namieszać w stonowanej aranżacji. 

Pantone – wyznacznik trendów

Jeśli wybór wymarzonego koloru sprawia nam kłopot lub nie wiemy, co jest naprawdę „hot” w najbliższych sezonach warto zerknąć na propozycje Instytutu Pantone. Kolorem 2020 roku został przyjemny, nieco chłodny odcień niebieskiego – Classic Blue, zaś paletę modnych barw uzupełniają wyraziste, oranżowe odcienie, słoneczny żółty, intrygująca magenta, zdecydowana czerwień i soczysta zieleń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także