PARTNER PORTALU
Kolor we wnętrzu - dopasuj odcień do swojej osobowości

Kolor we wnętrzu - dopasuj odcień do swojej osobowości

Autor: Dobrzemieszkaj.pl
10 lut 2020 13:54

Można powiedzieć, że ilu ludzi, tyle osobowości. Każdy z nas ma przecież swój indywidualny styl i ulubione kolory, którymi lubi się otaczać, wyrażając w ten sposób siebie i swoje emocje. Jak urządzić pomieszczenia zgodnie ze swoim typem osobowości?

Czy wszyscy jesteśmy tacy sami? Nie i bardzo dobrze! Nawet jeśli czerpiemy inspiracje z podobnych stylów wnętrzarskich, zupełnie inny jest wystrój pomieszczeń, w których mieszkamy. To one stanowią swoistą ekspresję naszej osobowości. Jakimi kolorami i przedmiotami otaczać się więc we wnętrzach, tak aby czuć się w nich jak najlepiej?

To, w jaki sposób urządzamy wnętrza domu lub mieszkania, wiele mówi o naszym usposobieniu i charakterze. Jak zatem dokonać wyboru odpowiednich kolorów ścian, rodzaju i stylu wyposażenia czy dodatków, aby wyrazić siebie i w zgodzie z własnym temperamentem wspierać swoją naturalną energię? Prezentujemy cztery różne pomysły na aranżację pomieszczeń.

Awangarda – propozycja dla emocjonalnych

Osoby o naturze emocjonalnej, aktywnie uczestniczące w życiu towarzyskim, z pewnością odnajdą się w mieszkaniach urządzonych w stylu awangardowym. Z jego wykorzystaniem, z łatwością podkreślimy własny indywidualizm i odrębność. Tego typu aranżacja powinna opierać się o mocne kontrasty. Awangarda lubuje się we wszelkiego rodzaju printach, za bazę przyjmuje jednak często wszelkie jasne i czyste barwy, jak: czarny, biały, zielony, żółty czy czerwony. Czasem przeplatają się one w tym samym wnętrzu, co w prosty sposób dynamizuje nowoczesny, dość oszczędny design wyposażenia. 

Pop-art dla ekstrawertyków

Z kolei osoby, które można określić jako ekstrawertyków z uwagi na ich żywiołowość, dużą otwartość na świat i ludzi, polubią się z wystrojem wnętrza w stylu boho lub pop-art. Ze względu na liczne odwołania do wielkomiejskiego życia i kultury masowej, szczególnie ciekawie mogą prezentować się aranżacje utrzymane w tej drugiej stylistyce. W takich pomieszczeniach królują odważne kolory, a co więcej, wypełnione są one po brzegi niekonwencjonalnymi dodatkami – nie ma więc miejsca na nudę. Dodatkowo, każdy przedmiot ma tu znaczenie i mówi coś o właścicielu. Jest stylowo, elegancko i bardzo odważnie. 

Scandi dla introwertyków

Osoby o naturze introwertycznej są zazwyczaj dobrze zorganizowane i kochają perfekcjonizm, lecz nie przepadają za przepychem. Dlatego lubują się głównie we wnętrzach, gdzie króluje minimalizm. Dobrym rozwiązaniem jest więc dla nich aranżacja pomieszczeń utrzymana w stylu skandynawskim. Mimo, że z założenia są one zaprojektowane dość minimalistycznie oraz w sposób maksymalnie funkcjonalny, to nie brakuje też tam również elementów, która całość czynią ciepłą i komfortową.  Tego typu aranżacja powinna bazować na naturalnych materiałach i kolorach. Największą popularnością cieszą się połączenia drewna o ciepłej barwie z bielą, szarościami i akcentami czerni. Styl skandynawski może jednak mieć wiele odmian: od folkowej (elementy etno), przez scandi chic (bardziej elegancka odmiana; pojawia się złoto), aż po dark nordic (ciemne kolory).

Zobacz także: 10 pomysłów na ściany w salonie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także