PARTNER PORTALU
Kolory we wnętrzu: postaw na barwne dodatki

Kolory we wnętrzu: postaw na barwne dodatki

Autor: Anna Sołomiewicz
21 cze 2016 11:49

Ożywiają wnętrze i sprawiają, że domownicy otrzymują zastrzyk pozytywnej energii. Warto zdecydować się na kolory we wnętrzach.

„Bo ja nie znam się na kolorach”, „nie potrafię łączyć odpowiednich barw”, „pigmenty blakną”, „moda przemija, zostaje klasyka”. Te i inne opinie można często usłyszeć od klientów salonów wnętrzarskich, którzy boją się eksperymentować z kolorami. Na szczęście nasze życie nie jest czarno-białe, a akcesoria dekoracyjne roztaczają przed nami szeroką paletę możliwości. Łączenie kolorów nie jest tajemną sztuką dostępną dla wybranych. Wystarczy podjąć wyzwanie i zawierzyć swojej intuicji!

Jaki odcień mają Twoje myśli? Jak pokolorowałbyś swoją duszę? Spróbuj stworzyć swoją spersonalizowaną paletę ulubionych barw. Wybierz pięć kolorów, które korespondują z Twoją osobowością. Dopasuj do nich po dwa kolory kontrastujące oraz dwa sąsiadujące (zbliżone). Brawo! Właśnie otrzymałeś schemat 25 kolorów, które możesz zastosować w swoim mieszkaniu. To daje wiele możliwości połączeń - od tych najbardziej ekstrawaganckich, po łagodne niuanse.

Istnieją dwie sprawdzone metody na wielobarwne wnętrza. Pierwsza to stonowane tło, jasne ściany i proste formy podkreślone intensywnymi kolorami. W drugiej wersji to łagodne dodatki tonują energetyczne otoczenie dodając pomieszczeniu eklektyzmu. O ile druga opcja to wyższa szkoła jazdy i jest zarezerwowana dla średniozaawansowanych, tak z pierwszą metodą z powodzeniem poradzą sobie nawet laicy.

Przede wszystkim nie bój się eksperymentować. Na dobry początek zasmakuj w kolorowej żonglerce poduszkami – pobaw się najbardziej zwariowanymi połączeniami, dodaj do tego kontrastowe faktury i wzory. Następnie zabierz się za drobne detale. Spróbuj stworzyć barwny dialog pomiędzy poduszkami, a ramką na zdjęcia, zasłoną oraz bieżnikiem na stole. Jeśli wybierzesz drogę kontrastów, pamiętaj, żeby zachować umiar. Ale jeśli w Twojej duszy tańczy zmysłowe tango różu i czerwieni – nie ograniczaj się i wyraź to w swoim domu! Przecież w tym całym szaleństwie chodzi o to, aby Twoja przestrzeń była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa.

Wakacyjna atmosfera sprzyja eksperymentom. Soczyste kolory dojrzałych w słońcu owoców, które o tej porze roku są najsmaczniejsze, wielobarwne pola i łąki, intensywne błękity nieba – to wszystko może stać się inspiracją do letniej metamorfozy. Jeśli jesteś posiadaczem monochromatycznego wnętrza możesz zdecydować się na jeden detal który kompletnie przedefiniuje Twoją przestrzeń. Turkus, fuksja, a może pistacja? Figurka, wazon, czy lampion? W home&you znajdziesz wszystko to, co sprawi, że wakacje zagoszczą u Ciebie na dobre.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także