×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kolory we wnętrzu. Tak możesz je połączyć. Fajne pomysły!

Kolory we wnętrzu. Tak możesz je połączyć. Fajne pomysły!

Autor: Ewa Kozioł
10 sie 2021 11:56

Lato inspiruje nas do zabawy kolorami. Warto je również zaprosić do swoich domów i mieszkań. Dzięki nim wnętrze będzie jasne, bardziej żywe, radosne. Zachwyci niezależnie od pogody czy pory roku.

Dojrzałe pomidory wniosą radosną atmosferę do każdego wnętrza. Pomalowanie prostego regału emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze M316 Tomato będzie doskonałym pomysłem na ubarwienie spokojnego kącika do pracy. Wykorzystanie tej barwy nawet w niewielkim zakresie będzie wprowadzać energię i stanowić niezwykle efektowny kontrast ze ścianami w delikatnej szarości. W takim wnętrzu rzucone niby od niechcenia słomkowy kapelusz czy torba plażowa staną się trafionym dodatkiem dekoracyjnym także w zimowe miesiące, demonstrując wolność myśli mieszkańca i ukochanie słońca.

Chcący iść o krok dalej mogą pokusić się o wykorzystanie soczystej czerwieni do metamorfozy kuchni. A cóż lepiej łączy się z pomidorami w kuchni niż świeża bazylia? Takie zestawienie barw to także doskonały przepis na gruntowną zmianę tego pomieszczenia i to przy niewielkim wysiłku i nakładach. Wystarczy stare meble przemalować specjalną emalią, by w ciągu weekendu zyskać całkiem nowe, niezwykle energetyczne i apetyczne wnętrze.

Sprawdzonym pomysłem na radosny wystrój będą zawsze barwy słońca. Połączenie na ścianie kilku żółtych odcieni, skomponowanych z kolorem S302 Graperfruit farby tablicowej Tikkurila Liitu, pozwoli na uzyskanie nowoczesnej, a jednocześnie funkcjonalnej ściany w jadalni. Dodanie białych mebli i dekoracji oraz zestawienie różnego rodzaju krzeseł i foteli zapewni relaksacyjny klimat sprzyjający kumulowaniu pozytywnych wibracji.

Nietuzinkowym sposobem na stworzenie rozpromieniającego efektu dekoracyjnego może być także pomalowanie drzwi oryginalnym kolorem. Radosnym, a jednocześnie uspokajającym zestawieniem będzie połączenie barwy letniego nieba na ścianie pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu Y354 Cumulus z drzwiami w kolorze X381 Aloe, uzyskanymi dzięki emalii Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40. Poszukujący tonacji, która będzie współgrać ze stylem galmour mogą wykorzystać do pomalowania drzwi wdzięczny niebieski odcień, zaś preferującym sielankowe aranżacje z pewnością przypadnie do gustu skomponowanie drzwi w żółtym kolorze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także