Kominek w bloku. Doskonały pomysł nie tylko na Walentynki

Kominek w bloku. Doskonały pomysł nie tylko na Walentynki

Autor: Urszula Tatur
09 lut 2021 16:04

Już za chwilę Walentynki. W tym roku nieco inne niż zwykle. Zapytacie, czy 14 lutego pozostają nam jedynie czerwone róże, komedia romantyczna i wiaderko lodów przed telewizorem. Nie! Mamy dla was świetny pomysł na uczczenie święta zakochanych.

Stwórz nastrój w mgnieniu oka

Za mało czasu? Skądże znowu! Czasu macie wystarczająco dużo, by zdążyć z niespodzianką do Walentynek. - Głównym założeniem marki Kratki było to, by biokominki dostępne w naszej ofercie można było zamontować szybko i korzystać z nich bez żadnych ograniczeń. Nie wymagają podłączenia do przewodów kominowych, niepotrzebne są żadne zgody i dokumenty – podkreśla Grażyna Wojtasik, dyrektor działu projektowego firmy Kratki. Oferta biokominków tej polskiej marki jest bardzo zróżnicowana, więc na pewno każdy będzie w stanie dopasować odpowiedni model do stylu i wielkości wnętrza.

Wolna miłość

Na rynku odnajdziemy biokominki wolnostojące, które będą idealnym walentynkowym prezentem. Te niewielkie urządzenia możemy ustawić w jadalni na stole, w łazience, czy na toaletce w sypialni. Więc jeśli macie przeczucie, że wspólna kąpiel przy kominku będzie odpowiednią uwerturą walentynkowej nocy, nie wahajcie się ani chwili. W sklepach czekają mobilne modele Misa, India, Uniform i Tango. Gdy miłosne uniesienia miną, zawsze możecie wykorzystać biokominek na tarasie,
w ogrodzie podczas letnich kameralnych wieczorów z przyjaciółmi.

Uczucie silniejsze niż czas

- Dla miłośników wnętrz stylowych polecamy biokominki, które do złudzenia przypominać będą tradycyjne kominki w przytulnej jadalni dworku polskiego, czy też w salonie artdecowskiej eleganckiej kamienicy – opowiada o ofercie marki Kratki Cezary Ziółek, dyrektor do spraw marketingu. Architekci wnętrz do klasycznych stylizacji polecają modele Jupiter, March, November, August, December
i February. Modele te występują w dwóch kolorach – w czerni i bieli, a wykonane są z płyty MDF oraz stali malowanej proszkowo. Są naprawdę piękne! Mają idealne proporcje i delikatne rzeźbienia. Taki element we wnętrzu to największa ozdoba! Styliści radzą, by nad biokominkiem portalowym zawiesić lustro, grafikę lub obraz, a na jego gzymsie ustawić dekoracje nawiązujące do stylu wnętrza: zegar, rzeźbę, wazon z bukietem kwiatów. Wtedy to on, a nie telewizor stanie się centralnym elementem salonu, wokół którego możemy ustawić siedziska: fotele lub sofę w zestawie ze stolikiem kawowym.

 Młodzieńcze zakochanie

Posiadacze niewielkich, współczesnych mieszkań z pewnością docenią design biokominka July, który spełnia także rolę niewielkiego regału. Bardzo łatwo można go wkomponować w aranżację dowolnego pomieszczenia w domu. Fakt, że oprócz funkcji dekoracyjnej, spełnia również rolę miejsca do przechowywania, tym bardziej powinien przekonać tych, którzy względy praktyczne stawiają na pierwszym miejscu. Mimo, że taki biokominek nie wymaga specjalnej oprawy ani celebracji, pomoże stworzyć romantyczny klimat nawet w niewielkiej kawalerce.

Zapytaj mnie, czy cię kocham

Kominek, który wpisze się w stylistykę wnętrza glamour to niezwykły Egzul, którego obudowę definiują lakierowane ostrosłupy. To bardzo charakterystyczna bryła, która zdominuje wnętrze i nada mu określony styl. Więc jeśli w domu macie dużo lustrzanych powierzchni, dekoracyjne oświetlenie, kamienne wykończenia, lśniące tkaniny i tapety – to propozycja do waszego wnętrza. To także kominek, który idealnie pasować będzie nie tylko do salonu, lecz także do komfortowej, luksusowej sypialni typu master bedroom. Jeśli zwolennicy współczesnej elegancji, luksusu pragną biokominka o mniej zobowiązującej formie, styliści polecają mniej wyraziste, chociaż równie atrakcyjne modele Pinus i June. - Biokominki portalowe z niepowtarzalną wizją żywego ognia, starannie zaprojektowaną elegancką obudową, tworzą komfortowe warunki do błogiego relaksu, chwil wytchnienia, niespiesznych rozmów i romantycznej miłości – mówi Grażyna Wojtasik, kierownik działu projektowego.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także