PARTNER PORTALU
Kuchnia z dużą lodówką - tak ją zaprojektujesz

Kuchnia z dużą lodówką - tak ją zaprojektujesz

Autor: Anna Sołomiewicz
14 cze 2016 12:54

Posiadanie dużej chłodziarko-zamrażarki to marzenie wielu osób. Zobaczcie, jak zaprojektować kuchnię z lodówką pokaźnych rozmiarów.

Duże chłodziarko-zamrażarki są nie tylko praktyczne ze względu na możliwość przechowania znacznej ilości żywności, ale bardzo często pełnią również rolę dekoracyjną. Kuchnia wyposażona w dużą lodówkę postrzegana jest jako ekskluzywna, nowoczesna i dobrze przemyślana. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup urządzenia o tak znacznym rozmiarze, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń każdego domu. To właśnie ona jest miejscem, które skupia wszystkich domowników i pełni rolę centrum mieszkania. Podczas tzw. domówek przeistacza się w punkt, który gromadzi uczestników imprezy, gdzie odbywają się żywe dyskusje i rozmowy. Elementem, który nieodłącznie kojarzony jest z tym miejscem jest lodówka. Im większa i bardziej zaawansowana tym lepiej. Chłodziarko-zamrażarki typu side by side lub french door, których rozmiary znacznie odbiegają od lodówek typu combi, kojarzone są z dobrobytem i przepychem. Haier HB25FSSAAA jest najlepszym przykładem tego typu urządzenia.

Model HB25FSSAAA to typowy przykład chłodziarko-zamrażarki typu french door. Jego rozmiar jest naprawdę imponujący. Ponad metr szerokości, to wynik, który bez wątpienia stawia nasze urządzenie na czele stawki, jeśli chodzi o szerokość. Imponujące jest również jego bogate wyposażenie, które z pewnością trafi w gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników – mówi Bartosz Jeziorański General Director firmy Haier Poland.

Chłodziarko-zamrażarki typu French Door i Side by Side, oprócz znacznych rozmiarów, od lodówek combi różnią się również liczbą i typem drzwi. French door to dwa górne skrzydła, które są wyraźnie oddzielone od szuflad zamrażalnika, umiejscowionego na dole urządzenia. Z kolei lodówki Side by Side z zewnątrz mają długą parę drzwi zakrywających zarówno część chłodzącą, jaki i zamrażalnik. Oba typy urządzeń cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Należy jednak pamiętać, że przed zakupem takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

W dzisiejszych czasach nowoczesna kuchnia nie mogłaby istnieć bez lodówki. Jej wybór może mieć ogromny wpływ na to jak zaaranżujemy jedno z najważniejszych pomieszczeń. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jest to, czy dany model zmieści się w drzwiach przy wnoszeniu jej do domu. Oszczędzi nam to sporo nerwów w przyszłości. Kolejną sprawą jest to, że lodówki Side by Side czy też French Door, oprócz tego, że są szersze od tradycyjnych modeli, to są też od nich głębsze. Może się okazać, że dany model będzie dla nas za długi i znacząco zabierze potrzebną powierzchnię w kuchni. Dodatkowo lodówki te nie powinny być ustawiane bezpośrednio przy prostopadłej ścianie lub zabudowie – może to uniemożliwić nam swobodne otwarcie drzwi lodówki. Niewiele jest tego typu urządzeń do zabudowy. Wybierzmy więc lodówkę o pasującym do wnętrza kolorze. Ewentualnie możemy też spróbować dokupić odpowiednią matę, która nieco odmieni wybrany egzemplarz. – mówi Natalia Starzyk-Sieradzka, właścicielka biura architektonicznego Progetti Architektura. 

Duża lodówka z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają liczną rodzinę lub którym zależy na odpowiednim zaprezentowaniu się przed znajomymi. Pamiętajmy jednak, że ten typ urządzeń nie dla każdego będzie dobrym rozwiązaniem i może warto jest rozważyć zakup nieco mniejszego wariantu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także