PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu kamienicy - pomysł na artystyczną ścianę

Łazienka w stylu kamienicy - pomysł na artystyczną ścianę

Autor: Anna Usakiewicz
28 sty 2020 08:07

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na eksperymenty z prawdziwym tynkiem, zmień wygląd swojej łazienki za pomocą specjalnych farb.

Przełam regularność gładkich powierzchni, nakładając na ściany ziemiste kolory i tworząc tekstury – prawdziwie artystyczną przestrzeń do kąpieli. Przy tworzeniu artystycznej ściany w łazience sprawdzi się Chalk Paint™ od Annie Sloan. To nie jest propozycja dla miłośników standardowych rozwiązań – wyjaśnia Annie. Jest to szczególnie atrakcyjny pomysł w przypadku nierównych ścian, które spotykamy np. w wiekowych kamienicach. Umożliwia pracę z istniejącymi niedoskonałościami, a nawet ich celebrowanie. 

Zacznij od pomalowania całej ściany ciepłym, neutralnym kolorem. Po wyschnięciu nałóż jaśniejszy odcień w przypadkowych miejscach. Gdy farba będzie jeszcze mokra, użyj pogniecionej gazety, aby nadać powierzchni chropowatą teksturę. Następnie wymieszaj jaśniejszy kolor z niewielką ilością wody i wcierając kolistymi ruchami za pomocą bawełnianej ściereczki, nadaj fragmentom rozmyty efekt. Upewnij się, że pozostawisz obszary, w których kolory bazowe, nakładane jako pierwsze, będą wyraźnie prześwitywać. Po wyschnięciu znowu użyj rozwodnionej farby i pozwól jej kaskadowo spłynąć po całej ścianie. Zabezpiecz lakierem, aby zapewnić powierzchni wodoodporność.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także