×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Letni remont kuchni - malujemy ściany

Letni remont kuchni - malujemy ściany

Autor: Anna Usakiewicz
Dodano: 08 sie 2019 14:35
Zaktualizowano: 12 sie 2019 13:42

Latem na talerzach królują świeże owoce i warzywa. Czas zadbać, by także nasza kuchnia zyskała trochę świeżości!

Nawet jeśli w wakacje zdecydowanie stawiamy na wypoczynek i większy remont nie wchodzi w grę, to nic straconego. Czasem wystarczy tylko przemalować ściany, by pomieszczenie od razu zyskało nowszy, piękniejszy wygląd.

Niezależnie od stylu wystroju, jaki mamy w swojej kuchni, w tej części mieszkania praktycznie zawsze na ścianach dobrze sprawdzą się jasne kolory. Nie tylko doświetlą pomieszczenie, ale też pozwolą optycznie je powiększyć. Tymczasowe wzrosty temperatury towarzyszące smażeniu czy gotowaniu będą też mniej uciążliwe niż w ciemnym otoczeniu, które w takich warunkach mogłoby dawać uczucie przytłoczenia.

W przypadku kuchennych ścian nie mniej niż wygląd liczy się ich funkcjonalność. Te dwa aspekty można zresztą z łatwością połączyć, stosując odpowiednie farby. Linia Beckers Designer Kitchen & Bathroom została stworzona właśnie z myślą o miejscach, w których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia, takich jak kuchnie, łazienki czy przedpokoje. Specjalna hydro- i oleofobowa formuła sprawia, że ściany są bardziej odporne na wnikanie tłuszczów i wilgoci, zapewniając jednocześnie możliwość łatwego usuwania zabrudzeń. Farba ma najwyższą klasę odporności na szorowanie na mokro, nie trzeba więc obawiać się powstania nieestetycznych przetarć czy zacieków. W tak pomalowanej kuchni można bez zmartwień oddać się kulinarnemu szaleństwu.

Jeśli jednak najdzie nas ochota na szerzej zakrojone zmiany kolorystyczne w kuchni, można na przykład przemalować także fronty szafek. W tym celu świetnie sprawdzi się emalia Beckers Designer Universal. Z jej pomocą szybko nadamy nowy wygląd drewnianym i metalowym elementom kuchennego wystroju. Wodorozcieńczalna farba nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas aplikacji i szybko schnie – nawet w 1 godzinę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także