PARTNER PORTALU
Luksusowa kuchnia – wybierz AGD w czarnym kolorze

Luksusowa kuchnia – wybierz AGD w czarnym kolorze

Autor: Anna Usakiewicz
25 maj 2016 13:55

W tworzeniu kuchennej aranżacji, kluczową kwestią, oprócz doboru mebli i wykończenia ścian czy podłóg, jest także skompletowanie całego AGD.

Pozostawiając kwestie techniczne, należy też zastanowić się nad tym, jaki kolor akcesoriów będzie pasował do wyglądu całego wnętrza. Oryginalnym rozwiązaniem jest wybór koloru czarnego, który nada wnętrzu prawdziwego szyku. 

Zestawienie dużych urządzeń kuchennych, takich jak lodówka, okap czy zmywarka w kolorze czarnym umożliwi stworzenie nowoczesnego wnętrza o wytwornym charakterze. Również kolor mniejszego AGD, najczęściej znajdującego się na blatach - ekspresu do kawy, robota kuchennego czy tostera warto dobrać tak, by estetycznie komponował się z większymi sprzętami i całą zabudową meblową.

Sprzęt na lata

Kolor czarny to nie tylko ponadczasowa barwa, symbolizująca solidność, luksus i perfekcjonizm. Odpowiednio dobrane tworzywo w tym kolorze zapewni także wygodę utrzymania urządzeń AGD w czystości. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór akcesoriów z hartowanego czarnego szkła – To materiał bardzo wysokiej jakości, który umożliwia projektowanie sprzętów o najbardziej wyszukanych kształtach. Ze względu na swoją specyfikę, szklana powierzchnia rzadziej ulega zarysowaniu, nie pojawiają się także odbarwienia czy załamania kolorystyczne. Takie urządzenia charakteryzuje także wysoka odporność na uszkodzenia, a ich czyszczenie jest niezwykle proste, dzięki czemu AGD wykończone czarnym szkłem może służyć przez wiele lat - mówi Kamil Machura, ekspert firmy Ciarko – lidera w produkcji okapów. Czarne AGD zdecydowanie dłużej utrzymuje także blask nowości, w przeciwieństwie do bieli, która nieuchronnie żółknie i traci swój połysk. 

Duże możliwości aranżacyjne

Czarny kolor dobrze prezentuje się przede wszystkim w dużych i jasnych pomieszczeniach, jednak dzięki odpowiednim zabiegom projektanta, czarne AGD sprawdzi się również w małych kuchniach. Wystrój takich wnętrz najlepiej oprzeć na kontraście bieli i czerni, a optyczne powiększenie można uzyskać dzięki zastosowaniu białych frontów, połyskliwych powierzchni mebli i odpowiedniego oświetlenia. - Szczególnie w małej kuchni wyposażonej w czarne AGD istotną kwestią jest dodatkowe oświetlenie. W takim wnętrzu najlepiej wykorzystać punktowe źródło światła. Poza zewnętrznym oświetleniem całej zabudowy meblowej, także sprzęt AGD wymaga oświetlenia. Nowoczesne okapy posiadają regulowane oświetlenie LED, które pozwoli stworzyć komfortowe warunki do pracy oraz przytulną atmosferę wnętrza - dodaje ekspert Ciarko. Czerń sprzętów dobrze będzie się komponować nie tylko z białą zabudową, ale także z modnym antracytem i intensywnymi kolorami – czerwonym czy kobaltowym. Również zestawienie dużego AGD w kolorze czarnym i zabudowy meblowej w naturalnym odcieniu drewna może być wyjątkowo oryginalną aranżacją. 

Okap kominowy Citro X marki Ciarko Design w optymalny sposób łączy klasyczną elegancję z minimalistycznym wzornictwem. Obudowa wykonana z hartowanego czarnego szkła przyciąga uwagę ergonomiczną, płaską formą, złożoną z czterech poziomych płaszczyzn. Taka konstrukcja zapewnia także komfort obsługi i ułatwia czyszczenie lub wymianę filtrów. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością. Wyposażone jest w intuicyjny, dotykowy panel sterowania, energooszczędne oświetlenie LED oraz funkcję TIMER, która pozwala wygodnie zaprogramować czas pracy. Okapem możemy również sterować przy pomocy aplikacji na smartfony z systemem Android. Citro X przystosowany jest do pracy w dwóch trybach – jako pochłaniacz i jako wyciąg, co pozwala na wykorzystanie go w różnych rodzajach zabudowy kuchennej. Cena: 2090 zł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także