PARTNER PORTALU
Malowanie: 5 pomysłów na nieoczywiste wykorzystanie farb

Malowanie: 5 pomysłów na nieoczywiste wykorzystanie farb

Autor: Katarzyna Masłowska
10 lip 2019 09:27

Malowanie wnętrz to nie tylko malowanie ścian! Odpowiednimi farbami można też zmienić kolor drzwi, podłogi, mebli, odświeżyć glazurę albo przygotować oryginalne, ścienne dekoracje, które będą ciekawie zdobić dom.

1. Meble w nowym wydaniu

Zamiast pozbywać się starych krzeseł, komód czy regałów, można je zwyczajnie przemalować, przywracając im dawny urok. Najlepiej sprawdzą się do tego emalie z serii Tikkurila Everal Aqua.

Dostępne w trzech stopniach połysku i w ponad 13 tys. kolorów pozwolą wykreować zachwycające kompozycje praktycznie na każdy gust. By nadać aranżacji odrobinę blasku, meble można też pomalować perłową farbą Tikkurila Taika Pearl Paint w odcieniach srebra lub złota. Będą stylowo połyskiwać, delikatnie rozświetlając domowe pomieszczenia.

2. Nowe wejście

Emalia Tikkurila Everal Aqua to również sposób, by zmienić kolor drzwi i ożywić wnętrze już na wejściu. Przemalowane chociażby na wyrazisty błękit będą się efektownie odznaczać na tle szarych ścian, dodając pomieszczeniu wyrazu. Lampy i wazony w kolorze miedzianego złota dopełnią aranżację i wprowadzą do domu klimat glamour.

3. Podłoga jak malowana

Gdy drewniana podłoga wymaga odświeżenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by także ją przemalować. Jeśli drewno nie ma głębokich uszkodzeń i nie wymaga gruntownego remontu, proces malowania można przeprowadzić samodzielnie.

Zobacz także: Ściana nad blatem - 20 wyjątkowych zdjęć kuchni

Wystarczy farba Tikkurila Betolux Akva, która daje wiele możliwość aranżacyjnych. Produkt można bowiem zabarwić na dowolnie wybrany kolor spośród tysięcy odcieni, co ułatwia kolorystyczne dopasowanie podłogi do pozostałych elementów wystroju.

4. Malowanie glazury

Kafelki w łazience lub kuchni lata świetności mają za sobą? Nie trzeba ich wcale zrywać! Z produktami Tikkurila można zmienić ich kolor i wzór, by wpasowały się w najnowsze trendy. Ważne jest tylko, aby zastosować podkład Tikkurila Otex Akva, który zagwarantuje odpowiednią przyczepność farby nawierzchniowej i pozwoli cieszyć się pięknym efektem na dłużej.

5. Zadania specjalne

Z odpowiednią farbą można stworzyć w domu naprawdę wyjątkowe dekoracje, które mogą zachwycać kolorem, fakturą czy wzorem. Błyszczący księżyc w pokoju dziecka wyczarowany z pomocą fluorescencyjnego laserunku Tikkurila Taika Glow, powierzchnia tablicowa w ulubionym kolorze na ścianie, która przyciąga na dodatek magnesy, a może mieniące się ozdoby – z Tikkurila możliwości są niemalże nieograniczone.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także